Italové zdolali Izrael s Ben Chaimem, Španělé porazili Lichtenštejnce rekordním rozdílem

5. 9. 2017 23:24
Italové porazili v kvalifikačním utkání o postup na MS 2018 v Rusku Izrael 1:0, přičemž za hosty ve druhé půli nastoupil sparťan Ben Chaim. Španělé zvítězili 8:0 v Lichtenštejnsku a natáhli sérii neporazitelnosti na neuvěřitelných 61 zápasů.
Shir Tzedek v souboji s Andreou Belottim
Shir Tzedek v souboji s Andreou Belottim | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Španělska vyhráli v Lichtenštejnsku vysoko 8:0 a natáhli sérii neporazitelnosti v kvalifikaci mistrovství světa na 61 zápasů. Pro výběr trenéra Julena Lopeteguiho šlo o nejvyšší vítězství na soupeřově hřišti v historii národního týmu.

Pod výhru se dvěma brankami podepsali Álvaro Morata s Iagem Aspasem, po jednom gólu přidali Sergio Ramos, Isco, David Silva a Gerard Deulofeu. Španělsko díky nim porazilo Lichtenštejnsko 8:0 i podruhé a upevnilo si první příčku ve skupině G.

Dvě kola před koncem vede tabulku o tři body před Itálií, se kterou se na dálku utká o první místo zajišťující přímý postup na šampionát v Rusku. Oba celky mají jistou minimálně druhou příčku, která bude pro osm nejlepších týmů na druhých místech z devíti skupin znamenat účast v baráži. Italové dnes zdolali 1:0 Izrael, za který hrál od 62. minuty i sparťan Tal Ben Chaim.

Ještě dramatičtější bude situace ve skupině I, kde mají hned čtyři celky šanci na přímý postup. První Chorvatsko dnes prohrálo 0:1 v Turecku a dovolilo soupeřům boj zdramatizovat. Na kontě má stejně jako druhý Island 16 bodů, zatímco Turecko s Ukrajinou zaostávají o pouhé dva body. Islanďané si poradili 2:0 s Ukrajinou, které nepomohl odvrátit porážku ani střídající slávista Ruslan Rotaň.

Zbylé výsledky a tabulky naleznete v naší grafice.