Italové: Opakování zápasu? Byl by to dárek pro Srby

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 10. 2010 17:50
Opakování zápasu by považovali za obrovský precedens
Italská federace by opakování zápasu považovala za obrovský precedens
Italská federace by opakování zápasu považovala za obrovský precedens | Foto: Reuters

Praha - Zástupci Italské fotbalové federace FIGC považují případné opakování nedohraného zápasu kvalifikace o Euro 2012 mezi Itálií a Srbskem za obrovský precedens.

Řekl to prezident FIGC Giancarlo Abete a generální ředitel Antonello Valentini se přidal v tom smyslu, že by to byl dárek srbskému týmu.

Italská federace reaguje na páteční prohlášení prezidenta srbského svazu Karadžiče, který se nechal slyšet, že na jednání s prezidentem Evropské fotbalové unie Michelem Platinim a dalšími členy UEFA bude usilovat o opakování zápasu.

Čtěte také:
Srbové chtějí opakování zápasu, viní italské pořadatele

Přestože se omluvil za chování srbských fanouškům, kvůli jejichž řádění na stadionu v Janově byl start zápasu nejdříve na hodinu odložen a poté rozhodčí utkání v 7. minutě ukončil, obvinil z předčasného ukončení zápasu italský svaz.

Podle Karadžiče zapříčinila nepokoje na stadionu špatná práce pořadatelské služby a případná kontumace 3:0 ve prospěch Itálie by byla nepřiměřeným trestem pro srbské fotbalisty, protože ti se nijak neprovinili.

Kontumace je však vysoce pravděpodobná, navíc srbským fotbalistům hrozí i vyřazení ze zbytku kvalifikace. Disciplinární komise UEFA podle agentury AP vynese verdikt v pátek 29. října.

 

 

Právě se děje

před 17 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy