Italové berou v Lize národů bronz, v Turíně přetlačili Belgii 2:1

10. 10. 2021 17:00
Fotbalisté Itálie porazili v utkání o třetí místo ve Final Four Ligy národů Belgii 2:1. Duel v Turíně rozhodli ve prospěch úřadujících mistrů Evropy v rozmezí 47. až 65. minuty Nicolo Barella a z penalty Domenico Berardi. V 86. minutě snížil střídající Charles de Ketelaere.
Radost fotbalistů Itálie
Radost fotbalistů Itálie | Foto: Reuters

Itálie ve středu podlehla Španělsku 1:2 a prohrála poprvé od září 2018 po rekordních 37 zápasech. "Rudí ďáblové" o den později nestačili na Francii 2:3, přestože po první půli vedli 2:0.

Repríza čtvrtfinále letního mistrovství Evropy, v němž Itálie rovněž vyhrála 2:1, začala opatrně a na první větší příležitost se čekalo až do 26. minuty. Belgičan Batshuayi přihrál ve vápně Saelemaekersovi, který nastřelil břevno. Domácí poprvé zahrozili až v závěru úvodního dějství, jenže Chiesa zakončil vedle.

Necelé dvě minuty po změně stran se Italové prosadili. Belgičané odvrátili roh pouze na hranici vápna k Barellovi, jenž střelou z voleje k tyči nedal Courtoisovi šanci.

V 65. minutě domácí zvýšili. Alderweireld v pokutovém území fauloval Chiesu a rozhodčí Jovanovič odpískal penaltu, kterou proměnil Berardi, i když si belgický gólman na míč sáhl.

Hosté se snažili o korekci stavu, Alderweireld však Donnarummu nepřekonal a Carrasco vypálil do tyče. V 86. minutě se Belgie dočkala. Courtois rychlým výhozem našel De Bruyneho, který vysunul za domácí obranu De Ketelaereho a dvacetiletý záložník se z úhlu prosadil.