Španěly v Anglii zachránil úzkostlivý rozhodčí. Švýcaři zesměšnili Island šesti góly

Aktualizováno 8. 9. 2018 22:59
Bosna a Hercegovina na úvod Ligy národů vyhrála v Severním Irsku.
Marné byly protesty Angličanů v čele s Harrym Kanem. Rozhodčí gól Dannyho Welbecka neuznal. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Anglie vstoupili do Ligy národů prohrou se Španělskem. V prvním zápase od neúspěšného boje o bronz na mistrovství světa podlehli před domácími fanoušky ve Wembley 1:2.

V sedmé minutě nastavení sice dostal míč do brány ještě Danny Welbeck, jeho vyrovnání na 2:2 ale rozhodčí kvůli domnělému faulu na gólmana Davida De Geu neuznal.

Domácí tým dostal do vedení v jedenácté minutě Marcus Rashford. O dvě minuty později ale vyrovnal Saúl a za dalších 20 minut poslal svěřence nového reprezentačního trenéra Luise Enriqueho do vedení Rodrigo.

Na nosítkách opustil hřiště v úvodu druhého poločasu Luke Shaw, jenž byl kvůli zranění hlavy po tvrdé srážce s Danielem Carvajalem na trávníku nejprve několik minut ošetřován.

Fotbalisté Islandu odstartovali Ligu národů nejvyšším debaklem za poslední dva roky, na úvod skupiny A2 prohráli 0:6 ve Švýcarsku. Úspěšně vykročila do soutěže Bosna a Hercegovina, která ve skupině B3 na hřišti Severního Irska zvítězila 2:1.

O vysoké výhře Švýcarska rozhodli Steven Zuber, Denis Zakaria, Xherdan Shaqiri, Haris Seferovic, Albian Ajeti a Admir Mehmedi. Domácí navázali na sedm měsíců starou šestibrankovou výhru nad Panamou, naopak Island natáhl sérii bez vítězství na osm zápasů, z nichž navíc šest prohrál.

Za Bosnu otevřel skóre v 36. minutě Haris Duljevič po centru bývalého útočníka Teplic Edina Džeka. Elvis Sarič po přestávce po zaváhání soupeřovy obrany a brankáře zvýšil na 2:0. Severní Irsko poté v nastavení zásluhou Willa Grigga pouze upravilo na 1:2 a prohrálo třetí z posledních čtyř domácích zápasů.

Utkání základních skupin fotbalové Ligy národů:

Skupina A2:

Švýcarsko - Island 6:0 (2:0)

Branky: 13. Zuber, 23. Zakaria, 53. Shaqiri, 67. Seferovic, 71. Ajeti, 83. Mehmedi.