Inter Milán si proti Brescii zastřílel, Matějů zavinil penaltu

Aktualizováno 1. 7. 2020 23:55
Brescia s českými fotbalisty Alešem Matějů a Jaromírem Zmrhalem v sestavě podlehla 0:6 Interu Milán a prohrála poprvé po restartu italské ligy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Jakub Jankto vybojoval jednu ze tří penalt zápasu při vítězství své Sampdorie 2:1 nad Lecce, za které odehrál celé utkání Antonín Barák. Ladislav Krejčí nastoupil za Boloňu v Serii A poprvé od konce listopadu a odehrál posledních 19 minut při remíze 1:1 s Cagliari.

Inter potvrdil roli jasného favorita a vysokým vítězstvím znovu stáhl ztrátu na druhé Lazio na rozdíl čtyř bodů. V utkání s poslední Brescií se o šest branek postaralo šest různých střelců. Dvě asistence a gól si připsal Alexis Sánchez, který ve 20. minutě proměnil penaltu po faulu Matějů, který dostal žlutou kartu.

Matějů odehrál na pozici stopera celý zápas. Zmrhala v 59. minutě vystřídal slovenský záložník Nikolas Špalek.

Brescia nadále ztrácí osm bodů na záchranu a zůstává poslední. Do konce soutěže zbývá devět kol.

V utkání Lecce se Sampdorií padly všechny tři branky z penalt. Tu první zařídil Jankto, kterého fauloval skluzem ve vápně Panajotis Tachtsidis. Pokutový kop proměnil Gaston Ramírez, po změně stran srovnal stejným způsobem Marco Mancosu. V 75. minutě se ale Ramírez nezmýlil ani podruhé a vystřelil Sampdorii vítězství.

Janovský celek tak odskočil svému soupeři na rozdíl čtyř bodů. Lecce prohrálo pátý ligový zápas v řadě a je na sestupové pozici.

Krejčí byl dlouho mimo hru kvůli zranění. V minulých dvou zápasech po koronavirové pauze už se objevil na lavičce a dnes se poprvé dostal do hry. Boloňa v nastavení prvního poločasu otevřela skóre, ale hned po přestávce o náskok přišla.

AC Milán prohrával na hřišti předposledního Spalu Ferrara už o dva góly, v 43. minutě ale dostal červenou kartu domácí Marco D'Alessandro a "Rosonerri" nakonec v přesilovce srovnali ve čtvrté minutě nastaveného času na konečných 2:2. V 65. minutě se dostal na hřiště poprvé po restartu ligy hvězdný útočník milánského celku Zlatan Ibrahimovic, který se zotavil ze zranění.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

Boloňa - Cagliari 1:1 (45.+3 Barrow - 46. Simeone), Inter Milán - Brescia 6:0 (5. Young, 20. Sánchez z pen., 45. D'Ambrosio, 52. Gagliardini, 83. Eriksen, 88. Candreva), Fiorentina - Sassuolo 1:3 (90. Cutrone - 24. a 35. Defrel, 61. Muldur), Hellas Verona - Parma 3:2 (45.+3 Di Carmine z pen., 54. Zaccagni, 81. Pessina - 14. Kulusevski, 64. Gagliolo), Lecce - Sampdoria Janov 1:2 (50. Mancosu z pen. - 40. z pen. a 75. z pen. Ramírez), Spal Ferrara - AC Milán 2:2 (13. Valoti, 30. Floccari - 79. Leao, 90.+4 vlastní Vicari).

1. Juventus Turín 29 23 3 3 59:25 72
2. Lazio Řím 29 21 5 3 66:28 68
3. Inter Milán 29 19 7 3 62:29 64
4. Bergamo 28 17 6 5 80:39 57
5. AS Řím 28 14 6 8 53:38 48
6. Neapol 28 13 6 9 46:37 45
7. AC Milán 29 12 7 10 36:37 43
8. Hellas Verona 29 11 9 9 37:34 42