Iniesta o Xavim: Někdy mám pocit, že neumíme hrát spolu

Lukáš Korynta
10. 3. 2015 7:04
Barcelonský Iniesta se rozpovídal španělským médiím o svém parťákovi Xavim.
Iniesta (vlevo) oslavuje s Xavim a Messim
Iniesta (vlevo) oslavuje s Xavim a Messim | Foto: Reuters

Barcelona - Jsou jako nerozlučná dvojka. Andrés Iniesta a Xavi spolu nastupují v základní sestavě Barcelony bok po boku od sezony 2002/2003, oba jsou navíc základními kameny španělské reprezentace.

Přesto Iniesta v rozhovoru pro španělskou Marcu připustil, že ne vždy je jejich spolupráce ideální.

“Někdy mám pocit, že neumíme hrát společně,” citoval španělský plátek barcelonského středopolaře. Iniesta však pokračoval: “Ale je obrovskou výhodou být po jeho boku, protože mi nejenom usnadní práci, ale zároveň celý tým pak lépe pracuje.”

Barcelona, která už v tabulce španělské ligy přeskočila trápící se Real Madrid, má před sebou ještě dva zápasy, pak ji čeká El Clásico. Podle Iniesty bude hlavním cílem odskočit bílému baletu co nejvíce.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 45 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy