Iniesta: Mourinho poškodil španělský fotbal

ČTK Sport ČTK, Sport
9. 6. 2013 12:49
Záložník Bacelony Andrés Iniesta si myslí, že trenér José Mourinho poškodil španělský fotbal: Rozhodně nadělal víc škody než užitku, řekl.
Záložník Bacelony Andrés Iniesta si myslí, že trenér José Mourinho poškodil španělský fotbal: Rozhodně nadělal víc škody než užitku, řekl.
Záložník Bacelony Andrés Iniesta si myslí, že trenér José Mourinho poškodil španělský fotbal: Rozhodně nadělal víc škody než užitku, řekl. | Foto: Reuters

Madrid - Portugalský trenér José Mourinho během tříletého působení v Realu Madrid prý ve španělském fotbale udělal víc škody než užitku.

Prohlásil to záložník odvěkého rivala Bílého baletu Andrés Iniesta z Barcelony.

"Musíme se podívat na fakta," citoval devětadvacetiletého reprezentanta deník El País. "Určitě poškodil španělský fotbal, rozhodně udělal víc škody než užitku. Ale nechci o téhle osobě už mluvit, takže u toho bych skončil," dodal.

Mourinho vedl Real od roku 2010 a s klubem loni získal mistrovský titul. Často však byl středem řady slovních přestřelek a kontroverzí, jako například při Superpoháru před dvěma lety, kdy píchnul do oka tehdejšího asistenta Barcelony Tita Vilanovu.

V uplynulé sezoně si zase padesátiletý kouč znepřátelil část příznivců Realu, protože z dlouholetého kapitána a ikony klubu brankáře Ikera Casillase udělal náhradníka. Také proto byl Mourinho v květnu - tři roky před skončením smlouvy - odvolán.

Mourinho se posléze vrátil do Chelsea, s níž dvakrát vyhrál anglickou ligu. V minulosti působil také v Portu a Interu Milán a s oběma celky triumfoval jak v domácích soutěžích, tak v Lize mistrů.

 

Právě se děje

Další zprávy