Ibrahimovičovi vyšla pomsta napůl, Bayern nakročil k postupu

2. 4. 2013 22:34
Fotbalisté Barcelony vyhráli v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Paris St. Germain 2:1 a vybudovali si skvělou pozici do domácí odvety.
Radost Zlatana Ibrahimoviče
Radost Zlatana Ibrahimoviče | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain remizovali doma v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů s Barcelonou 2:2. Lepší pozici pro barcelonskou odvetu tak mají Katalánci. Ve druhém úterním duelu pak vyhrál Bayern Mnichov nad Juventusem 2:0.

Barcelonské poslal ve francouzské metropoli do vedení v závěru první půle Messi. Po změně stran vyrovnal Ibrahimovič. Hosté vedli i podruhé, když se v 89. minutě prosadil z penalty Xavi. Domácí od porážky uchránil ve čtvrté minutě nastavení Matuidi.

V Mnichově se hrál výsledkově poklidnější duel, už v 1. minutě dal ráz zápasu gólem Alaba, které podtrhl po hodině hry Müller.

Domácí v nabitém Parku princů začali lépe. Lavezzi už ve 4. minutě trefil tyč. Barcelona sice držela míč, ale PSG kotrovalo rychlými brejky. Valdés vychytal Pastoreho i Ibrahimoviče.

Ibrahimovič skóroval z ofsajdu

V 38. minutě ale přišla snaha domácích vniveč. Parádní pas Alvése za obranu zužitkoval Messi a po přesné křížné střele levačkou se radoval z osmé letošní branky v LM. PSG pak úplně vypadlo z role a Barcelona dominovala.

Messi se zranil a do druhé půle už nenastoupil. Svěřenci trenéra Ancelotttiho se oklepali a vyrovnali hru. Větší šance ale dlouho nepřicházeli ani na jedné straně.

Drama vyvrocholilo v posledních minutách. Po dorážce z přímého kopu, nejspíše z ofsajdu, se prosadil Ibrahimovič.

Barcelona pár minut před koncem držela jednogólový náskok, když Xavi proměnil pokutový kop po faulu na Sáncheze. Jenže v poslední minutě nastavení Ibrahimovič sklepl balón pro Matuidiho a ten srovnal.

V Mnichově žadné drama

Bayern rozhodl duel s Juventusem už v prvním poločase. Bayern zřejmě nažhavila sobotní devítibranková kanonáda proti Hamburku a už po 26 sekundách se prosadil levý bek Alaba, jehož pokus zaskočil i jindy jistého gólmana Buffona.

Rakouský bek ve službách Bayernu se postaral o devátý nejrychlejší gól historie LM.

Vyhlášená obrana Juventusu nestíhala, dalšími šancemi domácích, kteří obhajují loňskou finálovou účast, pohrdli Schweinsteiger a střídající Robben. Až v 63. minutě po závaru zvýšil Müller po výborné práci útočníka Mandžukiče.

Výsledky úvodních zápasů čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:

Paris St. Germain - FC Barcelona 2:2 (0:1)

Branky: 79. Ibrahimovic, 90.+4 Matuidi - 38. Messi, 89. Xavi z pen. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Beckham, Matuidi, Ibrahimovic, Sirigu - Mascherano, Alba, Dani Alves. Diváci: 45.000.

PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Lucas, Beckham (70. Verratti), Matuidi, Pastore (76. Gameiroú) - Ibrahimovic, Lavezzi (66. Ménez). Trenér: Ancelotti.

Barcelona: Valdés - Dani Alves, Piqué, Mascherano (83. Bartra), Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Alexis Sanchez, Messi (46. Fábregas), Villa (80. Tello). Trenér: Vilanova.

Bayern Mnichov - Juventus Turín 2:0 (1:0)

Branky: 1. Alaba, 63. Müller. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Child (všichni Angl.). ŽK: Mandžukič - Lichtsteiner, Chiellini, Vidal. Diváci: 68.000.

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Müller, Kroos (16. Robben), Ribéry (90. Shaqiri) - Mandžukič (90. Gómez). Trenér: Heynckes.

Juventus: Buffon - Barzagli, Chiellini, Bonucci - Pirlo - Lichtsteiner, Vidal, Marchisio, Peluso (75. Peluso) - Matri (65. Vučinič), Quagliarella (65. Giovinco). Trenér: Conte.