Ibrahimovič vládne kanonýrům, může prý nastřílet 30 gólů

Sport Sport
25. 9. 2012 15:30
Posila Paris Sg. z Ac Milán Zlatan Ibrahimovič nastřílela v pěti zápasech francouzské ligy sedm branek.
Zlatan Ibrahimovič. Překoná v PSG svůj osobní rekord 28 branek za sezonu?
Zlatan Ibrahimovič. Překoná v PSG svůj osobní rekord 28 branek za sezonu? | Foto: Reuters

Paříž - Švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič zatím potvrzuje předpoklady, které do něj vkládali při letních nákupech majitelé Paris St. Germain

Vytáhlý útočník nastřílel po přestupu z AC Milán ve francouzské lize v pěti zápasech už sedm branek (naposledy se trefil dvakrát do sítě Bastie) a usadil se v čele tabulky střelců předních evropských soutěží (viz níže).

Podle mnohých odborníků může "Ibra" v letošní sezoně dokonce atakovat hranici 30 branek za sezonu, což tvrdí i Jean Pierre Papin, kterému se to jako poslednímu fotbalistovi ve Francii podařilo.

"Nedá se říci, kolik branek nastřílí, protože vždycky přijdou nějaká zranění a vynechané zápasy. Navíc bude těžké, aby si udržel svůj stávající gólový průměr," prohlašuje Papin."Na druhou stranu má kolem sebe skvělý tým a myslím si, že klidně může překonat mých 30 branek ze sezony 1989-90."

Ke Zlaté kopačce pro nejlepšího kanonýra má ovšem Ibrahimovič ještě hodně daleko.

Na paty mu šlape například barcelonský fenomén Lionel Messi, který v pěti zápasech vstřelil šest gólů a normu gól na zápas si plní třeba Robin van Persie, Thomas Müller či Stevan Jovetič.

Poslední čtyři roky navíc této anketě vládnou střelci z Primera División, přičemž v uplynulé sezoně Messi nasázel neuvěřitelných 50 branek.

Liga Nejlepší střelec Tým Počet zápasů počet gólů
Francie Zlatan Ibrahimovič Paris SG. 5 7
Španělsko Lionel Messi Barcelona 5 6
Anglie Robin van Persie Manchester United 5 5
Německo Thomas Müller Bayern Mnichov 4 4
Itálie Stevan Jovetič Fiorentina 4 4
Česko Michal Ordoš Olomouc 8 7
Stanislav Tecl Jihlava 8 7
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy