Ibrahimovic se stal nejlepším ligovým střelcem v historii PSG

4. 12. 2015 23:38
Hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic přispěl dvěma góly k vítězství Paris Saint-Germain 3:0 v Nice, díky čemuž se stal nejlepším ligovým střelcem v klubové historii.
Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic | Foto: Reuters

Paříž - Hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic přispěl dvěma góly k vítězství Paris Saint-Germain 3:0 v Nice, díky čemuž se stal nejlepším ligovým střelcem v klubové historii. Čtyřiatřicetiletý švédský fotbalista je se 119 brankami nejlepším kanonýrem PSG ve všech soutěžích a dnes se s 87 trefami ve francouzské lize odpoutal od hvězdy 70. a 80. let Mustafy Dahlaba.

Ibrahimovic je v této sezoně nejlepším střelcem ligy s 12 góly a s šesti asistencemi nejlepším nahrávačem. PSG si po úterní bezgólové remíze s Angers připsalo čtrnáctou výhru v ročníku a před zbylými duely 17. kola vede tabulku s náskokem 16 bodů.

Skóre dnešního zápasu otevřel po Ibrahimovicově přihrávce v 35. minutě Cavani. O sedm minut později fauloval slavného Švéda ve vápně jeho krajan Niklas Hult, byl vyloučen a Ibrahimovic navíc proměnil penaltu. Skóre zápasu uzavřel vyhlášený kanonýr v 61. minutě po přihrávce Di Maríi.