Ibrahimovic pomohl PSG na rozloučenou dvěma góly k treble

21. 5. 2016 23:19
Ligoví mistři porazili v dnešním finále 4:2 Marseille a desátým pohárovým triumfem vyrovnali rekordní bilanci právě Olympique. Bohatý pařížský klub druhou sezonu po sobě získal domácí treble.
Zlatan Ibrahimovic ve finále francouzského poháru 2016
Zlatan Ibrahimovic ve finále francouzského poháru 2016 | Foto: Reuters

Paříž - Švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic pomohl dvěma góly na rozloučenou s Paris Saint-Germain k vítězství ve Francouzském fotbalovém poháru. Ligoví mistři porazili v dnešním finále 4:2 Marseille a desátým pohárovým triumfem vyrovnali rekordní bilanci právě Olympique. Bohatý pařížský klub druhou sezonu po sobě získal domácí treble.

Čtyřiatřicetiletý Ibrahimovic, jenž se během čtyř let v PSG stihl stát nejlepším střelcem v klubové historii, se prosadil z penalty na začátku druhého poločasu a vstřelil čtvrtý gól v 82. minutě. Svou bilanci v dresu týmu z francouzské metropole tak uzavřel na 156 brankách ve 180 zápasech.

Ibrahimovic také ukázal svou nezištnější tvář, když skvělou přihrávkou vyzval ke vstřelení třetí branky Edinsona Cavaniho. Hvězdný útočník, jehož další působiště není známo, se nepodílel pouze na první trefě, kterou už v druhé minutě zaznamenal po přihrávce Ángela Di Maríi záložník Blaise Matuidi.