Ibrahimovicovi střelecký rekord v Serii A zhořkl. Jeho AC prohrál v Udine

18. 3. 2023 23:26
Zlatan Ibrahimovic se díky proměněné penaltě stal nejstarším střelcem v historii italské fotbalové ligy, víc důvodů k radosti v utkání 27. kola ale neměl. Mistrovský celek prohrál 1:3 v Udine, které se dočkalo první letošní domácí výhry.
Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic. | Foto: Reuters

Udine doma dokázalo v lize zvítězit naposledy v září nad Interem a sérii teď ukončilo proti druhému milánského gigantovi. Už v 9. minutě na skrytou střelu Pereyry brankář Maignan vůbec nezareagoval, ale v nastavení první půle dostali hosté výhodu penalty. Ibrahimovic, který poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě, ji proměnil a ve věku 41 let a 166 dní překonal rekord soutěže.

Domácí tým ale ještě před přestávkou stihl jít znovu do vedení, poté co se po přesné přihrávce Successe prosadil Beto. V druhém dějství potvrdil výhru Ehizibue. Udine se posunulo na osmé místo, AC může v neděli přijít o čtvrté místo.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Monza - Cremona 1:1 (69. Carlos Augusto - 62. Ciofani), Salernitana - Boloňa 2:2 (7. Pirola, 64. Dia - 11. Ferguson, 73. Lykogiannis), Udine - AC Milán 3:1 (9. Pereyra, 45.+5 Beto, 70. Ehizibue - 45.+3 Ibrahimovic z pen.).

1. Neapol 26 22 2 2 60:16 68
2. Inter Milán 26 16 2 8 47:30 50
3. Lazio Řím 26 14 7 5 41:19 49
4. AC Milán 27 14 6 7 44:36 48
5. AS Řím 26 14 5 7 35:25 47
6. Bergamo 27 13 6 8 44:31 45
7. Juventus Turín 26 16 5 5 44:22 38
8. Udine 27 9 11 7 37:31 38