Hvězdný Mbappé odmítá propagovat fast food. Šéf řetězce pohrozil právními kroky

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 9. 2022 13:24
Francouzské zastoupení společnosti KFC zvažuje právní kroky kvůli tomu, že se hvězda fotbalové reprezentace Kylian Mbappé odmítá účastnit sponzorských akcí.
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé | Foto: Reuters

Mezinárodní řetězec rychlého občerstvení je jedním z partnerů Francouzské fotbalové federace.

"Za něco konkrétního jsme zaplatili, a pokud to bude nutné, budeme trvat na svých právech," řekl viceprezident KFC France Alain Beral webu Sport Business Club.

Reagoval na to, že se Mbappé v úterý odmítl zúčastnit fotografování a dalších sponzorských aktivit.

Třiadvacetiletý útočník Paris Saint-Germain už dříve prohlásil, že nechce propagovat určité značky, mimo jiné fastfoodové řetězce nebo sázkové kanceláře.

"Rozhodl jsem se nezúčastnit focení kvůli tomu, že francouzská federace odmítla upravit smlouvy týkající se osobnostních práv hráčů," uvedl v tiskovém prohlášení Mbappé.

Představitelé národního svazu uvedli, že kontrakty s vybranými hráči přehodnotí.

Beralova slova navíc firma záhy korigovala. "Litujeme slov, která včera vyřkl a dnes byla publikována. Byly to jeho osobní názory, jež v žádném případě nevyjadřují postoj firmy," uvedla KFC France.

"Alain Béral to navíc řekl v soukromém rozhovoru během akce, jež souvisela s jeho funkcí prezidenta národní basketbalové ligy," prohlásila společnost.

Mistři světa Francouzi se v Lize národů ve čtvrtek utkají s Rakouskem a o tři dny později budou hrát v Dánsku.

Bojem za zdravější stravu se loni proslavil i další hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo, když během mistrovství Evropy odstranil při tiskové konferenci lahev Coca-Coly.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Země EU podpořily dobrovolné omezení spotřeby plynu do března 2024

Země Evropské unie o rok prodlouží dobrovolné patnáctiprocentní omezení spotřeby plynu, aby si zajistily jeho dostatečné zásoby na příští topnou sezonu. Shodli se na tom dnes ministři energetiky členských států, kteří podpořili návrh Evropské komise (EK) na prodloužení loni zavedených úspor do března příštího roku. Komisařka pro energetiku Kadri Simsonová uvedla, že je to nejlepší způsob, jak předejít riziku nedostatku plynu v době, kdy bude nejvíce potřeba.

Evropský blok se v reakci na omezování dodávek plynu z Ruska kvůli invazi na Ukrajinu poprvé rozhodl snížit spotřebu loni v červenci za českého předsednictví. Pravidla spojená mimo jiné se snižováním teplot ve veřejných budovách platí od loňského srpna do tohoto pátku.

"Fungovalo to dobře a je to nejlepší způsob, jak zaručit dosažení odpovídající úrovně zásob," řekla Simsonová. Místo plánovaných 15 procent podle ní unie dokázala spotřebu snížit do ledna o více než 19 procent.

Někteří experti se však obávají, že omezovat poptávku po plynu bude složitější v nadcházejících teplých měsících, kdy se tato surovina nepoužívá k vytápění, ale zejména v průmyslu. Proti návrhu dnes byli ministři z Maďarska a Polska, což ale jeho přijetí na ministerské úrovni nezabránilo. Členské země návrh písemně schválí v příštích dnech.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv americké softwarové společnosti Microsoft na hospodářskou soutěž. Podle agentury Reuters může tento postup vést k vyšetřování obchodních praktik podniku a k zákazu těchto praktik v případě, že se prokáže poškozování hospodářské soutěže.

"Úřad dnes zahájil řízení proti Microsoftu, aby zjistil, zda má firma mimořádný význam pro hospodářskou soutěž napříč trhy," píše se v tiskové zprávě úřadu. "Takové zjištění by nám umožnilo praktiky ohrožující hospodářskou soutěž včas zachytit a zakázat," prohlásil prezident úřadu Andreas Mundt.

Microsoft má podle Mundta díky svým produktům Windows a Office dlouhodobě velmi silnou pozici v oblasti operačních systémů a kancelářského softwaru. Mundt rovněž poukázal na rostoucí význam cloudových služeb Microsoftu a úspěch komunikační platformy Teams. "Navíc Microsoft působí také v dalších oblastech, včetně videoher," dodal.

Společnost Microsoft v reakci na oznámení úřadu uvedla, že jako velká technologická firma si uvědomuje svou zvýšenou zodpovědnost za zdravé konkurenční prostředí. "Budeme konstruktivně spolupracovat s úřadem, který se snaží porozumět naší roli na digitálních trzích," dodal americký podnik.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Vyšetřovatelé v Paříži zjišťují v bankách okolnosti podvodů s dividendami

Vyšetřovatelé dnes v Paříži navštívili kanceláře několika velkých bank, zjišťují okolnosti podvodů při výplatě dividend a jejich zdanění. Byli v bance BNP Paribas, HSBC a také v Société Générale, která je vlastníkem české Komerční banky. Informovala o tom agentura Reuters. Jde o součást vyšetřování, které zasahuje více evropských zemí.

Société Générale návštěvu vyšetřovatelů potvrdila, žádné podrobnosti k tomu ale sdělit nechtěla. Ostatní banky se k tomu bezprostředně nevyjádřily.

Národní finanční prokuratura (PNF) uvedla, že vyšetřování souvisí s kauzou označovanou "cum-ex" týkající se výplaty dividend. Při této strategii banky a investoři obchodují akcie firem kolem data rozhodného pro určení nároku na dividendu a následným prodejem mezi sebou se snaží znepřehlednit, kdo je v rozhodný den skutečně vlastníkem. Účastníci těchto obchodů následně žádají po státu vrácení daně z dividend, na což ale nemají nárok.

Finanční prokuratura také uvedla, že vyšetřování se týká i firem Exane, což je součást BNP, a Natixis, což je investiční banka spadající do francouzské bankovní skupiny BPCE. I kanceláře těchto firem navštívili vyšetřovatelé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy