Hvězdná kariéra i gamblerské dno. Petržela slaví šedesátiny

Vlastimil Petržela toho má za sebou hodně. Projděte si jeho nevšední životní příběh v přehledu Aktuálně.cz.
Vlastimil Petržela slaví šedesátku! Jedna z nejvýraznějších trenérských osobností přelomu tisíciletí prorazila i v zahraničním klubu, se Zenitem Petrohrad startoval ve čtvrtfinále tehdejšího Poháru UEFA, v ruské lize s ním získal druhé místo. Několikrát byl žhavým aspirantem na pozici trenéra české fotbalové reprezentace, ale vždycky dostali přednost jiní.
Rodák z Kraslic u Hané, hrával za Zbrojovku Brno, Železárny Prostějov, Sigmu Olomouc, RH Cheb a v letech 1981 až 1985 za pražskou. Kariéru ukončil kvůli zranění achillovky, kvůli kterému byl dokonce chvíli v invalidním důchodu.
S kariérou skončil velmi brzy kvůli zranění, o to dřív začal trénovat - Slavii prvně vedl už ve 33 letech, jako její nejmladší trenér v poválečné éře.
Silné kořeny pak zapustil na štaci ve Slovanu Liberec, který vytáhl do nejvyšší soutěže. "Když jsem na Slovan prvně přišel, věšeli si hráči v kabině věci na rezavé hřebíky," vzpomíná často na strastiplné začátky.  Jeho tým s brankářem Maierem či střelcem Obajdinem uměl favoritům šlapat na paty.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Luděk Mádl Sport, Eduard Erben, Luděk Mádl
20. 7. 2013 9:00
Podívejte se na kariéru Vlastimila Petržely, který v sobotu slaví šedesáté narozeniny.

Praha - Vlastimil Petržela toho má za sebou opravdu hodně. Projděte si jeho nevšední životní příběh v přehledu Aktuálně.cz, který redakce připravila k jeho sobotním šedesátým narozeninám.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy