Hušbauer už je skoro slávistou, cena ladí. A Skaláka prý tajně stále řeší Sparta

Po léta mdlý transferní trh se v Česku v zimě zatřese, snaha Slavie o návrat na výsluní roztočí tentokrát velkou ruletu. Ale i Sparta stále živí své tajné sny, ten o Skalákovi prý totiž ještě nevyvanu
Česko hlásí konec transferní nudy, tihle dva ji zaženou. Slavia v průběhu podzimu změnila majitele a Jiří Šimáně se spolu s Jaroslavem Tvrdíkem, zástupcem čínského konsorcia CEFC, netají tím, že teď rozhodně chtějí nakupovat posily. Byť prezident klubu Jiří Šimáně je oproti svému kolegovi viditelně zdrženlivější. A stále zdůrazňuje, že Slavia se na výsluní musí vrátit, ale pozvolně, v horizontu tří let.
Podle zákulisních tamtamů už by přesto dva borci měli stát - obrazně řečeno - přímo před Edenem. Jedním z nich je sparťan Josef Hušbauer. Někteří ortodoxní fanoušci Slavie se možná budou nad posilou přicházející z kádru největšího rivala zprvu ošívat, ale kluby už jsou prý takřka dohodnuté.
Na podzim hrál Hušbauer ve Spartě rozhodně méně, než chtěl, jen 579 minut ve 12 zápasech podtrhuje jeho úděl náhradníka. Slavia je za něj údajně ochotná zaplatit něco přes 10 milionů korun - a dohoda klubů je prý na spadnutí.
Tou druhou takřka jistou posilou Slavie by měl být 25letý zlínský snajpr Lukáš Železník. Přidá k 7 podzimním ligovým trefám za Zlín i další zásahy, tentokrát už v červenobílém?
Foto: Milan Kammermayer
Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 12. 2015 6:00
Po léta mdlý přestupový trh se v Česku v zimě zatřese, snaha Slavie o návrat na výsluní roztočí tentokrát velkou ruletu. Ale i Sparta stále živí své tajné sny, ten o Skalákovi prý totiž ještě nevyvanul. Tak co, kdo bude na lovu posil nejúspěšnější?

Vše o české fotbalové Synot lize

 

Právě se děje

před 55 minutami

Pražská burza znovu zaznamenala nejvýraznější pokles od června 2016

Index PX klesl o 2,91 procenta na 1002,24 bodu. Podobně výrazný propad postihl burzu už v pondělí, kdy index PX oslabil o 2,81 procenta. Burza ztratila už pošesté v řadě. Propad ji přiblížil hranici 1000 bodů, pod kterou byla naposledy loni 10. října. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Podle analytiků trhy ztrácejí kvůli obavám z šíření nového koronaviru.

Index PX většinou zaznamenává denní poklesy pouze v desetinách procenta. Jen výjimečně v posledních letech oslabil za jeden den o více než dvě procenta. Už v pondělí po informacích o nových případech nákazy koronavirem v dalších zemích zaznamenala pražská burza největší denní propad od konce června 2016.

Tehdy index PX v některých dnech ztrácel i více než tři nebo čtyři procenta v reakci na referendum ve Velké Británii, ve kterém Britové rozhodli o vystoupení své země z Evropské unie.

Další zprávy