Hušbauer už je skoro slávistou, cena ladí. A Skaláka prý tajně stále řeší Sparta

Po léta mdlý transferní trh se v Česku v zimě zatřese, snaha Slavie o návrat na výsluní roztočí tentokrát velkou ruletu. Ale i Sparta stále živí své tajné sny, ten o Skalákovi prý totiž ještě nevyvanu
Česko hlásí konec transferní nudy, tihle dva ji zaženou. Slavia v průběhu podzimu změnila majitele a Jiří Šimáně se spolu s Jaroslavem Tvrdíkem, zástupcem čínského konsorcia CEFC, netají tím, že teď rozhodně chtějí nakupovat posily. Byť prezident klubu Jiří Šimáně je oproti svému kolegovi viditelně zdrženlivější. A stále zdůrazňuje, že Slavia se na výsluní musí vrátit, ale pozvolně, v horizontu tří let.
Podle zákulisních tamtamů už by přesto dva borci měli stát - obrazně řečeno - přímo před Edenem. Jedním z nich je sparťan Josef Hušbauer. Někteří ortodoxní fanoušci Slavie se možná budou nad posilou přicházející z kádru největšího rivala zprvu ošívat, ale kluby už jsou prý takřka dohodnuté.
Na podzim hrál Hušbauer ve Spartě rozhodně méně, než chtěl, jen 579 minut ve 12 zápasech podtrhuje jeho úděl náhradníka. Slavia je za něj údajně ochotná zaplatit něco přes 10 milionů korun - a dohoda klubů je prý na spadnutí.
Tou druhou takřka jistou posilou Slavie by měl být 25letý zlínský snajpr Lukáš Železník. Přidá k 7 podzimním ligovým trefám za Zlín i další zásahy, tentokrát už v červenobílém?
Foto: Milan Kammermayer
Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 12. 2015 6:00
Po léta mdlý přestupový trh se v Česku v zimě zatřese, snaha Slavie o návrat na výsluní roztočí tentokrát velkou ruletu. Ale i Sparta stále živí své tajné sny, ten o Skalákovi prý totiž ještě nevyvanul. Tak co, kdo bude na lovu posil nejúspěšnější?

Vše o české fotbalové Synot lize

 

Právě se děje

před 10 minutami

USA prověřují plány Česka a dalších zemí kvůli zavedení digitální daně

Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí, včetně České republiky. USA se již několikrát vyjádřily, že daň považují za diskriminační vůči americkým firmám a výsledkem přezkumu by mohla být odvetná cla.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

O post hlavního hygienika mají zájem tři uchazeči, Gottwaldovou vláda odvolala v půlce března

O post hlavního hygienika, který je zároveň náměstkem ministra zdravotnictví, mají zájem tři uchazeči. Přihlášky zájemci posílali do pondělní půlnoci, další obálky proto podle mluvčí mohou být ještě na cestě. Předchozí hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou vláda odvolala v polovině března, krátce po začátku šíření koronaviru v Česku. Vedením úřadu byla dočasně pověřená Jarmila Rážová, která vedla středočeskou krajskou hygienu.

Vláda oznámila odvolání Gottvaldové 12. března. "Podle našeho paní hlavní hygienička nezvládla svoji práci a svoji pozici," řekl tehdy premiér Babiš. Hlasování kabinetu bylo podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jednomyslné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy