Hübschman: Už chceme nějakou trofej, v útoku budeme silnější

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 7. 2015 16:16
Kapitán Jablonce věří, že tým může v nadcházející sezoně konkurovat Plzni a Spartě.
Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman | Foto: ČTK

Jablonec - Přerod fotbalového Jablonce v klub s nejvyššími ambicemi pokračuje. Před novou sezonou Synot ligy chce tým kouče Jaroslava Šilhavého ještě zvýšit tlak na největší favority domácí soutěže, tedy Viktorii Plzeň a Spartu Praha.

Podle kapitána týmu, zkušeného středopolaře Tomáše Hübschmana, bude Jablonec v této sezoně silnější především v ofenzivní fázi.

"Máme mnohem větší sílu, než loni. Kluci, kteří přišli, se jeví hodně dobře. Zvedli konkurenci i celkovou kvalitu týmu. Myslím si, že budeme dávat víc gólů," pochválil někdejší reprezentant posily do ofenzivy, tedy především útočníky Tomáše Wágnera a Stanislava Tecla.

"Snad se teď góly víc posypou"

V loňské sezoně skončil Jablonec v lize třetí a podle Hübschmana postrácel spoustu bodů kvůli horší střelecké produktivitě. "Kdybychom měli tuhle část hry kvalitnější, mohli jsme myslet i výš než na třetí místo. Limitovalo nás to, v tom jsme zaostávali. V útočné fázi jsme neměli moc na výběr," poznamenal kapitán.

V řadě duelů nedokázali jablonečtí brankově reagovat na nepříznivý vývoj. A nebo vyhrávali jen o gól. "A to nás stálo spoustu sil. Snad už se teď góly víc posypou. Věřím tomu," dodal defenzivní štít.

V letní přípravě zelenobílí odehráli osm utkání a nepoznali hořkost porážky. Hübschman si přitom pochvaluje, jak se tým z řadou změn popasoval.

"Samozřejmě se to projeví až v ostrých zápasech, ale pocit můžeme mít dobrý. Spoustu postů máme zdvojených, mohli jsme vystřídat dvě jedenáctky. Zkoušeli jsme i hru na dva útočníky, což jsme loni vůbec nemohli, protože jsme dva zdravé útočníky většinou ani neměli. Teď máme tři kvalitní útočníky hrát může kterýkoli z nich," řekl Hübschman.

Ztráta Kopice prý tolik nebolí

Na týmu by se podle něj neměla negativně projevit ani ztráta klíčového křídelníka Jana Kopice, který se stěhoval do Plzně. "Ze začátku byla jeho ztráta cítit, ale teď můžu říct, že v záloze rozhodně problém nemáme. Konkurence tam je dobrá. Spíše jsme potřebovali posílit útok. Jednodušší bude nahradit Kopice v záloze, než hrát pořád s jedním útočníkem," konstatoval bývalý hráč Šachtaru Doněck.

Klub si před novou sezonou dává jednoznačné cíle. Minimálně udržet loňské pozice a pokusit se o postup do základní skupiny Evropské ligy. "Naším soupeřem bude pravděpodobně Kodaň a je jasné, že to bude těžké. Je to kvalitní  a zkušený evropský tým. Favoritem nebudeme," řekl Hübschman.

Jablonec se s Kodaní utkal na zimním soustředění v Portugalsku, kde zvítězil 2:0. "Myslím si ale, že jsme tam měli hodně štěstí. Kodaň ukázala svou sílu. Přesto se určitě budeme snažit postoupit, bez šancí nejsme."

Trofej? Nejsnadnější je pohár

Přestože loňskou sezonu hodnotí na severu Čech pozitivně, zisk vítězné trofeje je něco, nač fanoušci zatím čekali marně.

"Povedli se dobré věci, ale teď už myslíme na nějakou tu trofej. Nejsnadnější je podle mě vítězství v českém poháru, takže doufám, že se opět dostaneme do finále a tentokrát ho zvládneme lépe. V lize pak chceme šlapat Plzni a Spartě  ještě více na paty," uzavřel Hübschman.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 2 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy