Hübschman: Už chceme nějakou trofej, v útoku budeme silnější

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 7. 2015 16:16
Kapitán Jablonce věří, že tým může v nadcházející sezoně konkurovat Plzni a Spartě.
Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman | Foto: ČTK

Jablonec - Přerod fotbalového Jablonce v klub s nejvyššími ambicemi pokračuje. Před novou sezonou Synot ligy chce tým kouče Jaroslava Šilhavého ještě zvýšit tlak na největší favority domácí soutěže, tedy Viktorii Plzeň a Spartu Praha.

Podle kapitána týmu, zkušeného středopolaře Tomáše Hübschmana, bude Jablonec v této sezoně silnější především v ofenzivní fázi.

"Máme mnohem větší sílu, než loni. Kluci, kteří přišli, se jeví hodně dobře. Zvedli konkurenci i celkovou kvalitu týmu. Myslím si, že budeme dávat víc gólů," pochválil někdejší reprezentant posily do ofenzivy, tedy především útočníky Tomáše Wágnera a Stanislava Tecla.

"Snad se teď góly víc posypou"

V loňské sezoně skončil Jablonec v lize třetí a podle Hübschmana postrácel spoustu bodů kvůli horší střelecké produktivitě. "Kdybychom měli tuhle část hry kvalitnější, mohli jsme myslet i výš než na třetí místo. Limitovalo nás to, v tom jsme zaostávali. V útočné fázi jsme neměli moc na výběr," poznamenal kapitán.

V řadě duelů nedokázali jablonečtí brankově reagovat na nepříznivý vývoj. A nebo vyhrávali jen o gól. "A to nás stálo spoustu sil. Snad už se teď góly víc posypou. Věřím tomu," dodal defenzivní štít.

V letní přípravě zelenobílí odehráli osm utkání a nepoznali hořkost porážky. Hübschman si přitom pochvaluje, jak se tým z řadou změn popasoval.

"Samozřejmě se to projeví až v ostrých zápasech, ale pocit můžeme mít dobrý. Spoustu postů máme zdvojených, mohli jsme vystřídat dvě jedenáctky. Zkoušeli jsme i hru na dva útočníky, což jsme loni vůbec nemohli, protože jsme dva zdravé útočníky většinou ani neměli. Teď máme tři kvalitní útočníky hrát může kterýkoli z nich," řekl Hübschman.

Ztráta Kopice prý tolik nebolí

Na týmu by se podle něj neměla negativně projevit ani ztráta klíčového křídelníka Jana Kopice, který se stěhoval do Plzně. "Ze začátku byla jeho ztráta cítit, ale teď můžu říct, že v záloze rozhodně problém nemáme. Konkurence tam je dobrá. Spíše jsme potřebovali posílit útok. Jednodušší bude nahradit Kopice v záloze, než hrát pořád s jedním útočníkem," konstatoval bývalý hráč Šachtaru Doněck.

Klub si před novou sezonou dává jednoznačné cíle. Minimálně udržet loňské pozice a pokusit se o postup do základní skupiny Evropské ligy. "Naším soupeřem bude pravděpodobně Kodaň a je jasné, že to bude těžké. Je to kvalitní  a zkušený evropský tým. Favoritem nebudeme," řekl Hübschman.

Jablonec se s Kodaní utkal na zimním soustředění v Portugalsku, kde zvítězil 2:0. "Myslím si ale, že jsme tam měli hodně štěstí. Kodaň ukázala svou sílu. Přesto se určitě budeme snažit postoupit, bez šancí nejsme."

Trofej? Nejsnadnější je pohár

Přestože loňskou sezonu hodnotí na severu Čech pozitivně, zisk vítězné trofeje je něco, nač fanoušci zatím čekali marně.

"Povedli se dobré věci, ale teď už myslíme na nějakou tu trofej. Nejsnadnější je podle mě vítězství v českém poháru, takže doufám, že se opět dostaneme do finále a tentokrát ho zvládneme lépe. V lize pak chceme šlapat Plzni a Spartě  ještě více na paty," uzavřel Hübschman.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při zásahu policie v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí

Při policejní akci v jednom ze slumů v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Policie provedla zásah v chudinské čtvrtí proti gangu Comando Vermelho, který patří k nejaktivnějším organizacím zaměřeným na distribuci drog v brazilském městě. Počet mrtvých během policejní operace patří k nejvyšším za poslední roky.

Podle agentury AFP policie zasáhla v chudinské čtvrti Jacarezinho proti skupinám, jež využívají k prodeji drog a dalším kriminálním aktivitám nezletilce. K operaci bezpečnostní síly použily vrtulníky a obrněné vozy, které posloužily k překonání barikád v ulicích. Na videozáběrech ze slumu, kde žije zhruba 40.000 lidí, jsou vidět prchající ozbrojenci a slyšet výbuchy. Agentura EFE uvedla, že operace se zúčastnilo přes 200 policistů.

"Je to nejvyšší počet mrtvých při policejním zásahu v Riu de Janeiro," uvedl šéf policie Ronaldo Oliveira. Dodal, že mezi mrtvými je jeden policista a několik vůdců drogových organizací. Podle policie drogové gangy vytvořily "takřka armádní strukturu" s desítkami ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy