Hübschman? PAOK, nebo Jablonec. A Podaný letí do Anglie

Luděk Mádl Luděk Mádl
30. 6. 2014 13:00
Tomáš Hübschman se z Doněcka přesune buď do Jablonce, nebo ještě zůstane v zahraničí. Jedná s PAOK Soluň
Před Tomášem Hübschmanem jsou nyní dvě varianty: jít hrát do Soluně, nebo do Jablonce
Před Tomášem Hübschmanem jsou nyní dvě varianty: jít hrát do Soluně, nebo do Jablonce | Foto: CPA

Praha - Se Šachtarem Doněck ještě Tomáš Hübschman v červnu krátce potrénoval v Rakousku, ale nyní už je definitivně jasné, že barvy ukrajinského velkoklubu po deseti letech opustí.

Platnost smlouvy vypršela a Hübschman je nyní volným hráčem. Zdá se, že teď už se vše koncentruje pouze na dvě možné alternativy jeho budoucnosti. Na přestup do Jablonce, nebo na ještě jedno zahraniční angažmá. "Jsme v kontaktu s PAOK Soluň," říká hráčův agent David Nehoda.

Ten dnes mimochodem odlétá s dalším ze svých klientů, kmenovým hráčem Sparty Jakubem Podaným, na testy do Anglie. "Je to klub Milton Keynes Dons," říká Nehoda. Jde tedy o klub League One, třetí nejvyšší anglické soutěže. V minulé sezoně Podaný působil v Řecku, v klubu FC Kalloni.

Do Galácticos, či do Soluně?

Ale zpět k Hübschmanovi. Zájem Jablonce o jeho angažování je mimořádně silný, právě kolem 32letého Hübschmana by Miroslav Pelta rád vystavěl své severočeské Galácticos.

Získal už do útoku bývalého reprezentanta Tomáše Juna, který přišel z Austrie Vídeň. V obraně už působí Pernica (Brno), Mišůn (Příbram) či Romera (Dukla).

V PAOK Soluň zanechal ještě na podzim českou stopu Tomáš Necid, nehrál tu ale na hostování z CSKA Moskva zdaleka pravidelně. Hvězdami klubu jsou kapitán Salpingidis a Nizozemec Maduro.

O dalším Hübschmanově fotbalovém osudu by se mělo rozhodnout nejpozději začátkem příštího týdne.

S Doněckem vyhrál Pohár UEFA

Tomáš Hübschman působil v Doněcku 10 let, přestoupil tam za sumu převyšující 100 milionů korun z pražské Sparty. Sbíral tam pravidelně mistrovské tituly a v roce 2009 se Šachtarem získal Pohár UEFA.

V reprezentačním dresu se zúčastnil Eura 2004 a Eura 2012, odehrál dosud 58 mezistátních utkání, v nichž vstřelil 1 branku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy