Hübschman: Na Plzeň se těšíme, ale ještě víc na dovolenou

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 11. 2014 14:00
I když fotbalisté Jablonce po sobotní výhře 2:1 v 15. kole Synot ligy v Ostravě měli pádný důvod k oslavě, kapitán týmu Tomáš Hübschman přiznal, že se rodila velmi těžce.
Tomáš Hübschman (vlevo) po zápase v Ostravě přiznal, že jeho tým byl pomalejší než soupeř a že vyhrál jen se štěstím.
Tomáš Hübschman (vlevo) po zápase v Ostravě přiznal, že jeho tým byl pomalejší než soupeř a že vyhrál jen se štěstím. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - I když fotbalisté Jablonce po sobotní výhře 2:1 v 15. kole Synot ligy v Ostravě měli pádný důvod k oslavě, kapitán týmu Tomáš Hübschman přiznal, že se rodila velmi těžce. Jeho tým měl podle něj spíše štěstí, že si Baník v 90. minutě vstřelil vlastní gól.

Baumit si díky sobotnímu vítězství udržel šanci na to, že by mohl přezimovat na prvním místě tabulky, víc než na na šlágr s Plzní, který se hraje příští neděli, se Hübschman těší na to, že se jedná o poslední podzimní kolo.

"Za celý tým můžu říct, že se těšíme hlavně proto, že je to poslední zápas podzimu, který byl dlouhý. Na všech klucích je ta touha jet někam na dovolenou už velká," přiznal novinářům po zápase v Ostravě třiatřicetiletý kapitán Jablonce.

"Titul nás nesvazuje, ale motivuje"

Naopak útočník Martin Doležal, který vstřelil první gól zápasu, přiznal, že se na utkání s Plzní už velmi těší. 

"V hlavě máme to, že když my Plzeň porazíme a Sparta nevyhraje v Jihlavě, budeme o zimní přestávce první. Jsme teď dobře připravení i na to, abychom se Plzni herně vyrovnali a mohli jí i přehrát. To, že teď hrajeme o titul, nás nesvazuje, ale naopak motivuje, takže se všichni na tu Plzeň těšíme," uvedl Doležal.

Čtyřiadvacetiletý forvard zároveň uznal, že jeho tým může být rád, že se v boji o první příčku udržel, protože měl v Ostravě velké štěstí.

"Musím přiznat, že jsme měli velké štěstí, oba góly jsme dali na konci poločasů, navíc ten druhý byl vlastní. O to víc si té výhry ceníme, byl to velmi těžký zápas, Baník měl hodně závarů před naší branku, ale vyložených šancí moc neměl, takže bych řekl, že to bylo vyrovnané utkání, v němž vyhrál šťastnější tým," podotkl Doležal.

"Byli jsme všude později než oni"

Podle Hübschmana Jablonec nedokázal svého soupeře přehrát, protože byl u míčů později než hráči Baníku.

"Dneska jsme nebyli dobří, Ostrava si nezasloužila prohrát, určitě ne takovým gólem, ale je to fotbal a i takové šťastné vítězství k tomu patří. Nepodali jsme takový výkon, jaký jsme si sami představovali a na který tento tým má," zlobil se záložník Jablonce.

"Zápas byl pro nás náročný i z toho důvodu, že jsme poprvé v sezoně jeli na Moravu a těch pět a půl hodin v autobuse se na nás bohužel podepsalo, od začátku zápasu jsme nebyli v takovém tempu, na které jsme nebyli zvyklí," pokračoval v kritice svého týmu Hübschman.

"Pohybově jsme na tom bohužel byli hůře než Ostrava, byli jsme takoví těžší a byli jsme všude později než oni. Atakovali nás při rozehrávce ve čtyřech pěti lidech a my jsme se s tím těžko vyrovnávali. Měli jsme využít toho, že když tyhle atakující hráče překombinujeme, je za nimi velká díra a ti beci pak mají problém," doplnil.

"Baník nám nedovolil kombinovat"

Podle Doležala Jablonec svého soupeře nepřehrál, protože ho k tomu nepustil jeho soupeř. "Báli jsme se víc kombinovat, bylo to možná tím, že jsme měli velký respekt k našemu soupeři, takže jsme nechtěli opouštět prostory, přes které Baník nejvíc hrozí. Vepředu nás tak bylo málo, že to na nějaký větší tlak nebylo," přiznal.

Ve druhé půli se navíc podle něj Jablonec zbytečně zatáhl do obrany. "Na začátku té druhé půle jsme se bohužel zbytečně zatáhli, chtěli jsme hrát v obranném bloku, když jsem ale dostal balón nahoru, tak jsem tam byl sám, nikdo mě moc nedoplňoval, takže jsem o ten balón často přišel a valilo se to na nás znova," doplnil Doležal.

Mrzí ho také to, že jeho tým inkasoval gól zbytečně. "Ten gól být asi nemusel, Vlasta (Hrubý) ten balón asi trochu podběhl, ano pořádně nevím, co se tam stalo špatně, ale určitě by z takového centru, který letěl dlouho, být gól nemusel," myslí si jablonecký útočník.

Štěpán: Takhle prohrát hodně mrzí

První domácí prohra v sezoně po zápase velmi mrzela střelce ostravské branky Vojtěcha Štěpána, podle nějž Jablonec určitě nebyl lepším týmem. "Dařil se nám presink i přechod do útoku, získávali jsme hodně balonů. Taktika byla postavená dobře. Jablonec neměl moc balon pod kontrolou, a proto nebyl tak nebezpečný," uvedl ostravský záložník.

Střelci vlastního gólu Janu Baránkovi prý však nikdo po zápase nic nevyčítal. "Takhle prohrát proto hrozně mrzí. Honza to teď v kabině těžce nese, ale podržel nás v jiných zápasech. Takhle se to sešlo a štěstí nám dneska nebylo nakloněno. Víme, jak blbá je to situace, kdy vám takhle míč přistane na noze. Je to bezmoc," doplnil Štěpán.

Podobně po zápase mluvil i brankář Baníku Jiří Pavlenka. "Šel jsem na střelu, kterou jsem vyrazil a Bary (Baránek) jak se otáčel, jej to trefilo. Já už jen viděl, jak se míč kutálel do brány. Smůla, hráli jsme dobrý fotbal, vyrovnanou partii, ale bohužel. Štěstí při nás nestálo. I to se stává," přiznal Pavlenka.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Bývalý primátor Hudeček se vrací do pražské správy, bude pomáhat městským plánovačům

Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček  se částečně vrací do správy hlavního města. V Institutu plánování a rozvoje (IPR) bude mít na starosti vznik a řízení sekce rozvoje města. Sekce bude řešit propojení strategického a územního plánování Prahy. Hudeček zvítězil ve výběrovém řízení. ČTK to dnes sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. IPR je městskou příspěvkovou organizací a má na starosti územní plánování. Vznikl za Hudečkovy vlády transformací z tehdejšího Útvaru rozvoje města (URM).

"Ve velkých městech západní Evropy je již běžné, že strategické a územní plánování vzniká zároveň. Jedno bez druhého totiž v praxi dobře nefunguje. Cílem je usilovat o mnohovrstevnaté město, které myslí na funkčnost, estetiku a zejména na jeho obyvatele," uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.

V současném systému městského plánování nejdříve vzniká strategický plán a na jeho základě pak plán územní. To je podle vedení IPR dlouhodobě nefunkční. IPR se tomu už v minulosti snažil předejít, když pořizoval nový Metropolitní a Strategický plán souběžně. "Nicméně ne ve všech částech působí oba dokumenty harmonicky," uvedl ředitel.

V praxi to bude znamenat, že nově by mělo být o konkrétním území rozhodováno nejen z hlediska územního plánu, tedy, kde budou domy a kde silnice. V potaz bude nově bráno na zřetel také to, kolik bude například potřeba škol, jaká bude kulturní náplň nebo počet sportovišť.

Geograf a docent městského stavitelství a inženýrství Hudeček je nyní primárně vysokoškolským pedagogem. Přednáší mimo jiné na Univerzitě Karlově, VŠCHT nebo VŠE. Pražským primátorem byl v letech 2013 až 2014.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lavrov: Západ kritizuje zatčení Navalného, aby zakryl vlastní problémy

Kritika západních zemí na adresu Moskvy kvůli zatčení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného má za cíl odvést pozornost od jejich vlastních domácích problémů. Podle agentury TASS to v pondělí uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Navalnyj byl zadržen v neděli po návratu do vlasti poté, co se v Německu několik měsíců zotavoval z pokusu o otravu.

"Západní politici si myslí, že tímto způsobem budou schopni odvést pozornost od nejhlubší krize, ve které se nachází sám liberální model rozvoje," řekl Lavrov. Dodal, že elity na Západě jdou cestou vyhledávání nepřátel na mezinárodní scéně včetně Ruska, aby zakryly vnitřní politické problémy.

Zatčení ruského opozičního předáka odsoudila řada politických představitelů a zemí včetně předsedy Evropské rady Charlese Michela, českého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a předsedy vlády Andreje Babiše, amerického šéfa diplomacie Mikea Pompea, představitelů Německa, Británie, Francie, Itálie, pobaltských zemí nebo Kanady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy