Hübschman dal za Jablonec gól a pak se zranil

16. 7. 2014 21:54
Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Jablonce v závěrečném utkání na soustředění v Rakousku porazili ruský Rostov 2:0.

Přišli však o zraněného Tomáše Hübschmana, který už ve 13. minutě musel střídat. Ještě předtím stihl dát reprezentační záložník svou premiérovou branku po příchodu do Jablonce. Druhý gól přidal Doležal.

Jablonec udeřil už ve 2. minutě, kdy si na roh naskočil Hübschman. Jenže vzápětí se zranil a musel střídat. Nakolik je jeho zranění vážné, zatím není jisté.

Chvíli před koncem prvního poločasu Jablonečtí skórovali podruhé. Beneš našel křížným pasem Kopice, který si těžký míč dokázal zpracovat a přihrál do šance útočníkovi Doležalovi, který zajistil Jablonci poločasové dvoubrankové vedení.

Ve druhé půli soupeř přitvrdil, což dalším zraněním odnesl Čížek. Jablonec už vedení uhájil a v generálce na novou sezonu slavil vítězství.

"Chválím obranu za kompaktní výkon. Dneska nám fungovala i spolupráce ostatních formací. Trochu mě mrzí některá zranění zkušenějších hráčů z toho utkání, ale doufám, že to nebude nic vážného," řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Jablonec - Rostov 2:0 (2:0)

Branky: 2. Hübschman, 41. Doležal.

Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Pospíšil (80. Kubista), Hübschman (28. Loučka) - Kopic (75. Crnkič), Jun (32. Rossi), Čížek (65. Moulis) - Doležal (70. Fantiš). Trenér: Šilhavý.

Hradec Králové - Varnsdorf 3:0 (1:0)

Branky: 33. Dvořák, 49. Plašil, 83. Kulič.

Sestava Hradce:

I. poločas: Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, Križko - Mareš, A. Čermák, Halilovič, Shejbal - Černý, Dvořák.

II. poločas: Koubek - Malinský, Plašil, Hable, P. Čermák - Štípek, Trubač, Janoušek, Kosak - Kulič, Prokeš. Trenér: Prokopec.