Hubníkův zápas: Góly do obou branek, chyba, zranění

10. 4. 2012 22:32
Hertha prohrála důležitý souboj o záchranu
Roman Hubník.
Roman Hubník. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalový reprezentační obránce Roman Hubník dal v 30. kole bundesligy gól Freiburgu, předtím ale poslal míč už podruhé v sezoně i do vlastní sítě a Hertha Berlín v boji o záchranu vyšla na domácím hřišti bodově naprázdno po porážce 1:2.

Nováček soutěže zůstal na sestupové pozici a nevyužil prohry Kolína nad Rýnem (0:4 v Mohuči) a Augsburgu (1:3 doma se Stuttgartem), které má v bodovém dosahu.

Raúl dvěma góly srazil Hannover. Hamburk jen remizoval
Pekhart dal gól, Dortmund porazil Jiráčkův Wolfsburg

Hubník si prožil smolný zápas. V sedmé minutě ve snaze odvrátit míč po spíše neškodném centru Dembelého překonal z prostoru penalty vlastního gólmana, ve druhém poločase jeho školácký nedůraz využil Freis a zvýšil.

Devět minut před koncem Hubník pohotovou hlavičkou snížil, ale jeho druhý gól v sezoně k bodovému zisku nevedl. Český bek si navíc v závěru poranil kotník.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Brémy - Mönchengladbach 2:2 (18. Rosenberg, 74. Naldo - 52. a 67. Hanke), Hertha Berlín - Freiburg 1:2 (81. Hubník - 7. vlastní Hubník, 67. Freis), Augsburg - Stuttgart 1:3 (5. Rafael z pen. - 24. Tasci, 34. Harnik, 84. Ibiševič), Mohuč - Kolín nad Rýnem 4:0 (19. Polanski z pen., 31. Zidan, 37. Müller, 54. Szalai).