22. 12. 2013 19:04
Barcelona v 17. kole porazila Getafe 5:2, přestože už 0:2 prohrávala.
O famózní obrat Barcelony proti Getafe se zasloužil především Pedro
O famózní obrat Barcelony proti Getafe se zasloužil především Pedro | Foto: Reuters

Praha - Ani dva inkasované góly během úvodní čtvrthodiny nesrazily na kolena fotbalisty Barcelony. Katalánský gigant v 17. kole proti Getafe ještě do přestávky díky bleskovému hattricku Pedra, jenž skvěle zastoupil zraněného Messiho a vykartovaného Neymara, skóre otočil. Na konečných 5:2 pak výsledek navýšil Fábregas.

Barcelona se tak vrátila do čela tabulky španělské ligy, kterou vede před Atlétikem Madrid díky lepšímu skóre.

Její městský rival Espaňol poprvé od září vstřelil doma víc než gól a díky výhře 4:2 nad Valladolidem se posunul do horní poloviny tabulky. Dvěma góly se na výhře podílel Carlos Stuani, po jedné brance dali Víctor Sánchez a Sergio García. Hosté se prosadili až za stavu 0:4 a zkorigovali skóre zásluhou Javiho Guerry a Víctora Péreze v poslední čtvrthodině.

O výhře Realu rozhodl až závěr

Blízko další ztráty byl Real, jenž na hřišti Valencie dvakrát vedl, ale nakonec si výhru 3:2 zajistil až gólem Jesého osm minut před koncem.

Valencii po odvolání trenéra Miroslava Djukiče vedl poprvé dosavadní kouč rezervy Nicolás Estévez. Jeho svěřenci začali proti Realu aktivně, ale do vedení se stejně dostal favorizovaný soupeř. Po pohledném uvolnění přes dva obránce otevřel skóre v 28. minutě Ángel Di María. Zanedlouho ale Di María podcenil průnik Juana Bernata, po jehož centru srovnal Pablo Piatti.

Argentinský křídelník nedůrazné bránění napravil ve 40. minutě centrem z přímého kopu, který poslal pohodlně do branky Cristiano Ronaldo. "Netopýři" podruhé srovnali v 62. minutě, kdy se po rohu trefil hlavou Jérémy Mathieu, "Bílý balet" nicméně získal tři body díky překvapivé střele střídajícího Jesého.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Granada - San Sebastian 1:3
Branky: 37. Piti - 29. a 64. Vela, 42. Griezmann

Espaňol Barcelona - Valladolid 4:2
Branky: 37. a 70. Stuani, 5. Sergio García z pen., 68. Víctor Sánchez - 75. Guerra, 89. Víctor Pérez

Getafe - FC Barcelona 2:5
Branky: 10. Escudero, 14. Lisandro López - 34., 41. a 43. Pedro, 68. a 72. z pen. Fábregas

Bilbao - Vallecano 2:1
Branky: 32. San José, 66. Rico - 61. Bueno

Valencie - Real Madrid 2:3
Branky: 34. Piatti, 62. Mathieu - 28. Di María, 40. Ronaldo, 82. Jesé

Vigo - Pamplona 1:1
Branky: 37. vlastní Lolo - 17. Armenteros

1. FC Barcelona 17 15 1 1 49:12 46
2. Atlético Madrid 17 15 1 1 46:11 46