VIDEO Kweuke hrůzným šlapákem zlomil Dosoudilovi holeň

Sport Sport
8. 5. 2013 18:34
Sparťanský útočník Leonard Kweuke předvedl v pohárovém zápase s Mladou Boleslaví těžko pochopitelný zkrat.
Zákrok Leonarda Kweukeho na Radka Dosoudila.
Zákrok Leonarda Kweukeho na Radka Dosoudila. | Foto: Repro ČT Sport

Praha - Sparťanský útočník Leonard Kweuke předvedl v odvetném semifinálovém pohárovém zápase s Mladou Boleslaví těžko pochopitelný zkrat, který odnesl zlomenou holenní kostí pravé nohy hostující stoper Radek Dosoudil.

Podle zpráv České televize je již obránce středočeského klubu na cestě do nemocnice a čeká jej vyšetření a nejspíše i okamžitá operace. Na video zákroku se MŮŽETE PODÍVAT ZDE!

Kweuke šel do zákroku hodně nešikovně

K němu došlo v polovině 47. minuty, kdy si kamerunský obr obhodil na lajně tři protihráče a řítil se směr mladoboleslavská branka. Jenže míč si příliš předkopl a tak u něj byl blíže skluzem brzo třicetiletý Dosoudil.

Kweuke, jak je jeho zvykem, se snažil míč vypíchnout a souboj dohrát, jenže tentokrát to se snahou a hlavně agresí hodně přehnal a špunty obou kopaček skončil svojí metrákovou vahou Dosoudilovi na nohu.

Zápas v tom okamžiku skončil pro oba. Kweuke, kterému pořádně zblízka vyhuboval stoper Boleslavi Johana, viděl červenou, Dosoudil zamířil v bolestech na nosítkách přímo do sanitky.

Červená spustila obrat hostí i karetní mariáš

Nutno podotknout, že kamerunský útočník Sparty se soupeři snažil omluvit a nebyl odcházel ze hřiště hodně zlomený. "Radost z postupu nám tenhle zákrok hodně kalí, podle první zpráv by mohl být Radek mimo hru až jeden rok," okomentoval situaci kouč hostí Ladislav Minář.

Duel tímto zákrokem nabral pořádně ostrý říz, jestliže v první půli neviděli hráči jedinou kartu, od Kweukeho brutality rozdal sudí dalších osm karet. Shodou okolností viděl červenou i "kazatel" Johana, ten ale za "obyčejný" zákrok, který se snažil žehlit kiks obrany a samostatný únik Kadlece.

Středočeši navíc dokázala zápas nakonec otočit a postoupit do finále Poháru, kde se utkají s Jablonce - více zde!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy