Hříšník Lafata: Filmoval jsem, byl jsem frustrovaný vývojem

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 3. 2015 19:01
Kapitán fotbalistů Sparty David Lafata přiznal, že pád před penaltou v sobotním ligovém utkání s Teplicemi přifilmoval.
Kapitán Sparty se přiznal k tomu, že penaltový pád v zápase s Teplice přifilmoval.
Kapitán Sparty se přiznal k tomu, že penaltový pád v zápase s Teplice přifilmoval. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Kapitán fotbalistů Sparty David Lafata přiznal, že pád před penaltou v sobotním ligovém utkání s Teplicemi přifilmoval. Třiatřicetiletý útočník reagoval na různé kritické ohlasy v médiích i prohlášení Teplic, které se proti jeho činu i verdiktu rozhodčího Libora Kovaříka ohradily.

"Všichni viděli, co v sobotu večer předcházelo naší penaltě. Hodně lidí už se vůči mně vymezilo a spousta z nich mě už i odsoudila. Přesto bych chtěl s odstupem dvou dnů sdělit fanouškům Sparty a veřejnosti své stanovisko," uvedl Lafata v prohlášení na klubovém webu.

Lafata: Tohle není můj styl

"Ano, pád v pokutovém území Teplic jsem přihrál, přestože mu předcházel kontakt s protihráčem. Uvědomuji si, že to nebylo správné a opravdu na to nejsem pyšný. Lidé, kteří mě dobře znají, vědí, že to není můj styl," uvedl český reprezentant, který nasimuloval pád v poslední minutě a z následné penalty zařídil Spartě výhru 1:0 záložník Bořek Dočkal.

"Moje jednání vyplynulo částečně z frustrace z vývoje důležitého utkání a také z toho, že mi nebyla uznána regulérní branka," připomněl Lafata okamžik z 65. minuty, kdy asistent rozhodčího Robert Hájek chybně odmával ofsajd útočníka Sparty.

Penaltový incident nenechaly bez odezvy ani Teplice. "Jsme přesvědčeni, že žádný ligový fotbalista, reprezentant zvlášť, by se v žádném případě neměl chovat tak, jak David Lafata předvedl v závěru zápasu," uvedl klub v prohlášení na svém webu.

Kapitána Sparty čeká disciplinárka

"Věříme tomu, že disciplinární komise a komise rozhodčích tuto událost důsledně prošetří a vyvodí odpovídající závěry, které vyšlou jasný signál, že nesportovní chování do našeho fotbalu nepatří."

Lafatu po přiznání pravděpodobně čeká dodatečný trest. Podobně dopadl už v září 2011, kdy ještě během působení v Jablonci dostal pokutu 30 tisíc korun. V minulosti byli za simulování zpětně potrestáni například také Ladislav Volešák, Jan Chramosta, Václav Pilař nebo David Limberský.

 

Právě se děje

Další zprávy