Hrdlička z Teplic, to je další kandidát na šéfa svazu

Sport Sport, ČTK, Red Spo
4. 6. 2009 10:56
Termín podání přihlášky je do pátku
František Hrdlička
František Hrdlička | Foto: FK Teplice

Praha - Druhým oficiálním kandidátem na předsedu Českomoravského fotbalového svazu po Luďku Vinšovi se stal teplický ředitel František Hrdlička. Potvrdil to mluvčí svazu Václav Tichý, podle kterého zatím další uchazeče ČMFS neeviduje.

Očekává se také, že v pátek oznámí kandidaturu největší favorit na zvolení Ivan Hašek.

Uzávěrka na podání kandidátek na předsedu i další funkce ve výkonném výboru je v pátek 5. června o půlnoci, valná hromada se uskuteční 27. června.

Čtěte dále: Hašek končí v Dubaji a může kandidovat na šéfa ČMFS

Teplický funkcionář však oznámil, že pokud ohlásí kandidaturu také největší favorit Ivan Hašek, bude podporovat jeho zvolení.

Svazový sekretariát zatím žádná jiná jména neeviduje, již v úterý však oznámil elektronickou poštou médiím svou kandidaturu na místopředsedu svazu také Jiří Kubíček. Ani jeho přihláška na svaz ale ještě v písemné podobě nedorazila.

Hrdlička je členem současného výkonného výboru a s jeho kandidaturou se nepočítalo, protože byl považován za stoupence Haška.

"Právě proto nesouhlasím s tím, že jsem považován za kandidáta. Již dříve jsem oznámil, že budu kandidovat jen v případě, že tak neučiní Ivan Hašek, a na tom trvám. I proto jsem sám zatím žádnou kandidaturou oficiálně neodsouhlasil," vysvětlil Hrdlička.

Hrdlička je dlouholetým šéfem fotbalového klubu FK Teplice, který přivedl do první ligy a z průměrného celku udělal jeden z ekonomicky nejstabilnějších týmů v zemi.

Proklamuje, že má řadu zkušeností i z funkcí v klubech na nižší úrovni a dobře zná i problematiku amatérského fotbalu. Severočeský klub ze Stínadel se pod jeho vedením několikrát probojoval do evropských pohárů, dvakrát vyhrál domácí pohárovou soutěž.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy