Hraví viktoriáni smetli Hapoel. Postup ale ještě neslaví

Radost fotbalistů Plzně.
Fotbalisté Plzně předčili v utkání Evropské ligy hráče Hapoelu Tel Aviv ve všech směrech a zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem 4:0.
Oba góly vstřelil Kolář hlavou. Jeho efektivita střelby byla smrtící, když se trefil dvakrát ze tří pokusů.
Radost měl i David Limberský. Ten však dostal ve 45. minutě žlutou kartu.
V této akci se hlavou snaží dostat za záda Édela Apouly Václav Procházka. Tomu se však skórovat nepodařilo.
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
8. 11. 2012 20:50
Fotbalisté Plzně rozstříleli na svém hřišti Hapoel Tel Aviv 4:0, kvůli výhře Coimbry nad Atlétikem Madrid ale musí postupové oslavy ještě odložit.

Plzeň - Fotbalisté Plzně rozstříleli na svém hřišti Hapoel Tel Aviv 4:0 a připsali si třetí výhru v základní skupině Evropské ligy. Kvůli výhře Coimbry nad Atlétikem Madrid 2:0 však musí Západočeši postupové oslavy odložit.

O vítězství svěřenců Pavla Vrby rozhodla už první půle, ve které se domácí dostali do vedení 2:0 a v jejímž závěru se za ošklivý faul na Daridu poroučel ze hřiště Djemba Djemba.

Dva góly vítězů vstřelil Kolář, po brance pak vstřelili Štípek a Bakoš.

O výhře Plzně bylo jasno už po poločase

Tři momenty v prvním poločase daly ráz druhému letošnímu souboji obou soupeřů v rámci Evropské ligy.

Moment číslo 1: první gól Koláře po centru Řezníka, který dostal dostatek času přehodit si míč z nohy na nohu a přesně najít hlavu svého spoluhráče.

Moment číslo 2: signál domácích po rohovém kopu, který hráči izraelského celku naprosto ignorovali a trestem jim byl gól zcela nehlídaného mladíka Štípka.

A moment číslo 3, kterým byl v závěru poločasu hloupý a nešetrný faul zkušeného záložníka Djemby Djemby na polovině hřišitě na Daridu, po kterém se bývalý hráč Manchesteru United musel nuceně (ale zaslouženě) pakovat ze hřiště.

Kouč Vrba byl výkonem svých hráčů spokojen

"Rozhodla naše trpělivost a koncentrovaný výkon, kdy jsme šli za svým cílem, už za stavu 0:0 měli dvě šance na otevření skóre, nakonec k tomu došlo až ve 23. minutě," usmíval se po zápase spokojený kouč Pavel Vrba při rozhovoru pro televizi FANDA.

Ve druhém poločase už neměli hosté fyzické ani morální síly v deseti předvést zvrat, který by je udržel ve hře o postup do dalších bojů Evropské ligy.

Domácí měli místy drtivý tlak a tak jedinou otázkou zaplněných tribun bylo "kolik gólů si hosté z Doosan Arény nakonec odvezou".

Odpověď? Čtyři. V závěru zápasu se totiž po dvou parádních centrech - jednou z kopačky Horvátha, podruhé od Řezníka prosadili Kolář a střelec-čekatel Bakoš.

Plzeň si může uhrát postup sama v Coimbře

"Myslím, že jsme předvedli jeden ze svých nejlepších podzimních výkonů. Nevím, jestli to bylo naší kvalitou nebo slabým soupeřem, ale musíme být spokojení," pronesl Vrba.

Jedinou nepříjemností Západočechů tak je nečekaná výhra portugalské Coimbry 2:0 nad favoritem skupiny Atlétikem Madrid, která ponechala domácí ve hře o postup.

Zda se bude bojovat až do posledního kola, může rozhodnout už vzájemný střet Coimbry právě s Plzní za dva týdny v Portugalsku. Pokud hosté vybojují alespoň bod, bude o postupujících jasno.

"Víme, že nám na postup stačí deset bodů, pokud si ten poslední bod zajistíme už v Coimbře. Samozřejmě bychom za to byli moc rádi," dodal kouč Vrba.

Utkání 4. kola základní skupiny B fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Hapoel Tel Aviv 4:0 (2:0)

Branky: 23. a 76. Kolář, 39. Štípek, 84. Bakoš. Rozhodčí: Todorov - Gavrilov, Angelov (všichni Bulh.). ŽK: Štípek, Limberský - Cohen, Badir. ČK: 41. Djemba Djemba (Hapoel). Diváci: 11.389.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth (80. Zeman), Darida - Štípek (69. Hora), Kolář, Ďuriš - Bakoš (85. Hejda). Trenér: Vrba.

Hapoel: Apoula - Pantsil, Šušan, Petkovič, Antebi (46. Badir) - Djemba Djemba, Gordana (73. Mare) - Cohen (60. Maman), Toama, Danin - Tamuz. Trenér: Abuksis.

1. Viktoria Plzeň 4 3 0 1 9:3 9
2. Atlético Madrid 4 3 0 1 6:3 9
3. Coimbra 4 1 1 2 5:6 4
4. Hapoel Tel Aviv 4 0 1 3 2:10 1