Šťastný Uhrin chválí plzeňskou partu: Hráči byli výborní

ČTK ČTK
27. 2. 2014 23:40
Čtyřikrát se střetl se Šachtarem Doněck a ani jednou neprohrál. Svou pozitivní bilanci potvrdil trenér Dušan Uhrin mladší i v odvetě 2. kola Evropské ligy.
Dušan Uhrin mladší
Dušan Uhrin mladší | Foto: CPA Eduard Erben

Doněck - Čtyřikrát se střetl se Šachtarem Doněck a ani jednou neprohrál. Svou pozitivní bilanci potvrdil trenér Dušan Uhrin mladší i v odvetě 1. kola Evropské ligy, v níž výhrou 2:1 dovedl Plzeň k postupu do osmifinále.

Velmi spokojený byl s výkonem svých svěřenců, kteří sice měli štěstí, ale šli mu naproti a tlak soupeře ustáli.

"Všichni hráči byli výborní, protože chtěli a dřeli. Hráli kolektivně. Co víc si přát, než když mužstvo dělá vše pro to, aby vyhrálo, a brankář je podrží. Bolek chytal výborně," chválil Uhrin po utkání celý tým v čele s brankářem Petrem Bolkem, který zastoupil zraněnou jedničku Matúše Kozáčika.

"Věděl jsem, že je Petr připravený, proto mě ani nenapadlo, že by to mohlo být oslabení," dodal.

Sám Bolek hovořil po utkání hlavně o štěstí. "Největší štěstí bylo, jak mi trefil v prvním poločase patičkou stojnou nohu. Kdybychom neměli štěstí, tak bychom to neudělali. Myslím, že naše jednička je daná jednoznačně (zraněný Matúš Kozáčik). Jsem rád, že jsem mohl zaskočit a že se to povedlo," říkal skromně plzeňský hrdina v bráně.

Petrželovi se udělalo špatně

Proti Šachtaru nastoupil Uhrin s Temešvárem a Dinamem Tbilisi v přípravných zápasech, nyní dvakrát s Plzní a výsledkem jsou dvě výhry a dvě remízy.

"Ještě nikdy jsem se Šachtarem neprohrál a pevně jsem věřil, že můžeme uhrát dobrý výsledek i teď. Samozřejmě jsme měli štěstí, ale musíte být na něj připraveni. Hráči splnili v první půli stoprocentně úplně všechno a já jsem byl s nimi maximálně spokojený," dodal Uhrin.

Plzeň vedla už v poločase 2:0, a soupeř tak musel dát tři góly, definitivně však Uhrin začal věřit až 20 minut před koncem.

"Byli jsme pod obrovským tlakem, ale říkal jsem si, že máme zkušené hráče. Trochu naši taktiku nabourala střídání, jelikož se Milanovi Petrželovi udělalo špatně, navíc kluci začali podvědomě bránit. Ale ustáli to," hodnotil.

Postup přes jednoho z favoritů Evropské ligy a vítěze Poháru UEFA z roku 2009 bere jako jeden ze dvou největších úspěchů kariéry. Považuje si ho stejně jako postupu přes Marseille s fotbalisty Mladé Boleslavi do 2. kola Poháru UEFA v roce 2006.

Uhrin: Hodnotit se zatím nechci

"Je to podobné. Tehdy to bylo také hodně těžké. Přivezli jsme si špatný výsledek (0:1), ale doma jsme to otočili a vyhráli 4:2. Takže si toho cením stejně," prohlásil.

Výhrou nad Šachtarem Uhrin fanouškům dokázal, že pod ním Plzeň neztratila nic na síle, poté co v prosinci přišla o úspěšného kouče Pavla Vrbu. Sám kouč to však tak nebere, přestože s Plzní vyhrál všechny tři úvodní jarní zápasy a vyřadil silného soupeře.

"Mám za sebou jen tři zápasy a to nic není. Takže nechci mluvit o tom, jestli mi vyšel úvod angažmá. Zeptejte se mě za půl roku. Samozřejmě jsem spokojený, už jsem to v duchu oslavil. Je to krásný pocit a za to to stojí," řekl Uhrin.

Na oslavy však nyní není čas a Uhrin už směřuje své myšlenky jen na nedělní duel se Znojmem. O týden později navíc na Plzeň čeká důležitý zápas s ligovým lídrem Spartou.

"Teď musíme v neděli porazit Znojmo, abychom si tohle vítězství neznehodnotili. To bych byl naštvaný, protože by nás to srazilo dolů a dívali bychom se na sebe skrz prsty," dodal Uhrin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy