Hráč Lazia pokousal soupeře. Ten ho pak tahal za vlasy

kub
25. 11. 2009 11:15
Za roztržku dostali oba hráči trest na tři zápasy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ivo Pospíšil

Řím - Nejen diváci dovedou v Itálii pořádně projevit svůj jižanský temperament, ale také fotbalisté. O víkendu to předvedli hráči Lazia Řím a Neapole.

Útočník Lazia Julio Cruz se v neděli pořádně zakousnul nejen do utkání s Neapolí, ale rovněž do svého soupeře Leandra Rinauda.

Čtěte také:
Inter Milán porazil Boloňu. Nezaváhal ani Juventus

Neapolský obránce rovněž neudržel nervy na uzdě. Zatáhl Cruze za vlasy a pokusil se jej udeřit.

Incident se odehrál mimo pozornost rozhodčího, a tak se obešel bez karetního trestu. Sudího nepřesvědčil ani "důkaz" v podobě otisku Cruzových zubů na Rinaudově předloktí.

Disciplinární komisi však roztržka neušla. Po prozkoumání videozáznamu inkriminovaného momentu udělila oběma kohoutům třízápasový trest.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy