Hotovo: Tecla přeplatila Plzeň. Sparta neměla šanci

Luděk Mádl Luděk Mádl
2. 1. 2013 16:20
Stanislav Tecl přestupuje přinejmenším za 20 milionů korun. Možná i za víc
Stanislav Tecl přijímá gratulace ke vstřelené brance ještě v dresu Jihlavy. Teď ho čeká dres plzeňský
Stanislav Tecl přijímá gratulace ke vstřelené brance ještě v dresu Jihlavy. Teď ho čeká dres plzeňský | Foto: ČTK

Jihlava - Domácí přestup zimy je uzavřen. Útočník Stanislav Tecl míří z Jihlavy do Plzně. Svůj souhlas s přestupem potvrdil deníku Aktuálně.cz i vlastník jihlavského klubu František Vaculík.

Argument plzeňské strany byl víc než pádný. Dvacet milionů korun, podle některých zdrojů možná i o malinko víc.

Takové peníze se v rámci české ligy nevyplácejí za fotbalisty každý den. V posledních letech opravdu výjimečně: před třemi lety získala Slavia z Jablonce nadějného Adama Hlouška za 20 milionů korun a Jablonského s Kovaříkem k tomu.

Tecl už absolvoval zdravotní prohlídku

"My bychom měli útočníka Tecla v kádru rádi i na jaře, ale řekl nám, že chce vyzkoušet Plzeň, tak jsme mu dali zelenou. Hrával u nás od žáčků, hodně pro nás udělal, nechtěli jsme mu bránit," říká František Vaculík, šéf Vysočiny Jihlava.

Tecl již na západě Čech absolvoval zdravotní prohlídku a ve čtvrtek zahájí s Viktorií zimní přípravu.

"Dnes se dojednává konečné znění smlouvy, která bude předběžně podepsána. Zatím bude na smlouvě chybět můj podpis, protože jsem ve Spojených státech," uvedl pro ČTK majitel Plzně Tomáš Paclík.

Tolik Sparta dát nechtěla

O Tecla, autora deseti podzimních ligových gólů, měla zájem i Sparta. Jenže Plzeň jednala velmi rychle a hlavně razantně. Položila na stůl 20 milionů a bylo po dramatu.

Sparta nebyla ochotna plzeňskou nabídku v takové výši dorovnávat ani trumfovat.

Tecl už se dnes objeví na zahájení zimní přípravy Plzně. "Na smlouvě zatím bude chybět jen můj podpis, a to proto, že jsem v USA," sdělil pro ČTK Tomáš Paclík, vlastník plzeňského klubu.

Podzimní palbu přibrzdilo zranění

Jihlavská strana podle informací Aktuálně.cz s podmínkami smlouvy o přestupu souhlasí, transferu tedy nic nebrání.

Dvaadvacetiletý Tecl už v minulosti kratičce působil v pražské Slavii. V týmu jihlavského nováčka na podzim zářil, vstřelil 10 gólů, a to ještě v posledních pěti duelech chyběl kvůli zranění.

Prosadil se i v českém výběru hráčů do 21 let.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Česká filharmonie kvůli nakaženým hráčům ruší koncerty s Shekuem Kannehem-Masonem

Kvůli koronaviru ruší Česká filharmonie tři koncerty plánované na 20. až 22. ledna v pražském Rudolfinu. Britský violoncellista Sheku Kanneh-Mason měl pod taktovkou Jakuba Hrůši zahrát Koncert pro violoncello a orchestr e moll Edwarda Elgara. Peníze za vstupné orchestr vrátí v plné výši. "Držitelé vstupenek budou kontaktováni zákaznickým servisem, popřípadě se na něj mohou sami obrátit," říká mluvčí orchestru Luděk Březina.

Na začátku týdne se u filharmonika, který se připravoval na pondělní koncert Komorního orchestru České filharmonie, objevilo potvrzení nemoci covid-19. To si vynutilo změnu programu. Ve středu přibyl další případ a orchestr se z preventivních důvodů rozhodl vystoupení zrušit. Ve středu přibylo v Česku 25 989 nově potvrzených případů koronaviru, zhruba o 2500 méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní za celou dobu epidemie.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy