reklama
 
 

Dočkal se vrací do Sparty jako Rocky, podepsal smlouvu na tři a půl roku

Aktualizováno 22. 2. 2019 13:37
V poslední den přestupového okna Sparta hlásí vytouženou posilu: po dvou letech se z angažmá v čínském Che-nanu vrací bývalý kapitán Bořek Dočkal.

Krátce před pátečním polednem Sparta definitivně stvrdila návrat svého kapitána. Do rudého dresu se vrací záložník Bořek Dočkal, na trávníku by se měl  představit už v nedělním zápase proti Baníku Ostrava.

Dočkal svůj přestup avizoval v pátek po poledni na svém oficiálním facebookovém účtu a zprávu později prostřednictvím vieeoklipu, který asociuje filmovou sérii Rocky, potvrdily i oficiální stránky klubu.

Takto návrat Dočkala na Letnou prezentoval oficiální kanál klubu

Vítej doma, Bořku! 💙💛❤️

Zveřejnil(a) AC Sparta Praha dne 22. February 2019

"Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat Bořka zpátky na Letnou. Potřebovali jsme zkušeného hráče a lídra, což Bořek přesně splňuje. Stejně tak si ale nemyslíme, že on sám může vyřešit všechny potíže, se kterými se potýkáme," okomentoval přestup sportovní ředitel Tomáš Rosický.

"Bořka samozřejmě dobře znám z jeho minulého působení ve Spartě. Vždy patřil ke klíčovým postavám… Je to lídr, dokáže na hřišti usměrnit spoluhráče," prohlásil na adresu Dočkala kouč Zdeněk Ščasný.

Sparta za reprezentačního záložníka pošle podle dostupných informací do Číny 1,5 milionu eur, tedy přibližně 40 milionů korun.

Dočkal působil ve Spartě od srpna 2013, byl klíčovým hráčem a tvůrcem hry. Celkem za letenský tým odehrál 146 soutěžních utkání, v nichž si připsal 32 gólů a 54 asistencí. V roce 2014 devětatřicetinásobný reprezentant pomohl Spartě k zatím poslednímu mistrovskému titulu i triumfu v domácím poháru.

Bývalý záložník Slavie, Liberce, Konyasporu nebo Rosenborgu zamířil do Asie přesně před dvěma lety za částku 230 milionů korun. Loni Čínu opustil a rok strávil hostováním ve Philadelphii Union v zámořské MLS, kde se stal nejlepším nahrávačem soutěže s 18 asistencemi.

autor: Jiří Škuba | 22. 2. 2019 12:19

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama