reklama
 
 

Hotovo, Darida odchází do Freiburgu

29. 8. 2013 12:01
Den po postupu Viktorie Plzeň do základní skupiny Ligy mistrů přestupuje záložník Vladimír Darida do bundesligového Freiburgu.

Praha - Záložník Viktorie Plzeň a české fotbalové reprezentace Vladimír Darida přestupuje do bundesligového Freiburgu.

Dlouho očekávanou zprávu jako první potvrdily oficiální stránky německého klubu (viz zde) ve čtvrtek dopoledne, necelý den po postupu Plzně do základní skupiny Ligy mistrů.

Podmínky kontraktu zainteresované strany nezveřejnily. Podle renomovaného německého serveru transfermarkt.de nicméně Freiburg za českého fotbalistu zaplatil čtyři miliony eur (103 milionů korun), čímž se stal Darida nejdražší posilou v historii klubu.

"Jsme moc rádi, že se rozhodl udělat ve své kariéře další krok a přišel k nám," uvedl sportovní ředitel Freiburgu Klemens Hartenbach. "Je to variabilní hráč, který umí hrát z různých postů. Je gólově nebezpečný, hodně toho naběhá a je takticky vyspělý."

Paclík: Prodávat jsme nechtěli

Podle vyjádření, které zástupci Viktorie Plzeň rozeslali médiím, si přestup do německého klubu vyžádal sám hráč.

 „I vzhledem k postupu Viktorie do Champions League nebyl tento přestup motivován pouze finanční stránkou věci. Přihlédli jsme jednak k vynikající nabídce německého klubu, především však k přání hráče,“ uvedl v tiskové zprávě majitel Viktorie Tomáš Paclík

„Cítil jsem, že nyní je správný čas," uvedl sám Darida. "Jsem vděčný Viktorii a panu Paclíkovi, že mi umožnili přestup již nyní. Jsem si vědom toho, že v realitě působení v Lize mistrů bych také ve Viktorii mohl zažít fantastický fotbalový podzim, nicméně bundesliga byla mým snem a věřím, že Freiburg je pro mě správnou volbou."

O evropské poháry navíc třiadvacetiletý tvořivý záložník přestupem z Plzně úplně nepřijde. Freiburg si totiž díky pátému místu v loňské sezoně bundesligy zahraje základní skupinu Evropské ligy.

23 let, dva tituly a reprezentace

Darida je plzeňský odchovanec, který do Gambrinus ligy poprvé nakoukl už v roce 2010 a za poslední tři sezony se vypracoval v jednu z hlavních opor týmu.

Plzeňský rodák odehrál za Viktorii celkem 61 ligových zápasů, ve kterých vstřelil dvanáct branek a na dalších jedenáct nahrál. V evropských pohárech pak nastoupil k 28 utkáním s bilancí pěti branek a šesti asistencí.

V roce 2012 jej také poprvé povolal do národního týmu trenér Michal Bílek, který jej zatím nasadil do čtrnácti zápasů, včetně jednoho duelu na Euru 2012.

S Plzní získal Darida krom dvou ligových titulů také Český pohár (2010) a Superpohár (2011).

autor: Sport | 29. 8. 2013 12:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama