Hotovo, Breznaník se stěhuje na Ural. Do Amkaru Perm

Sport Sport
6. 9. 2012 15:53
Slovenský záložník Slovanu Liberec Michal Breznaník přestupuje do uralského Amkaru Perm.
Michal Breznaník.
Michal Breznaník. | Foto: Eduard Erben

Liberec - Mistrovský klub minulé sezony Gambrinus ligy Slovan Liberec ve čtvrtek opustila jedna z největších opor, slovenský záložník Michal Breznaník.

Šestadvacetiletý rodák z Revúce se v poslední den letního přestupového období přestěhoval do ruského Amkaru Perm, kde podepsal tříletou smlouvu.

Aktuálně.cz o tom informoval hráčův agent Martin Říha a zprávu v zápětí potvrdil i mluvčí Liberce Lukáš Váňa.

"Vyšli jsme vstříci přání hráče, který chtěl do Permu odejít," prohlásil Váňa. "Jaká byla výše přestupní částky ale zásadně nesdělujeme."

"Nikdy jsem se netajil tím, že bych rád přestoupil do východní Evropy, zejména pak do Ruska, takže jsem samozřejmě spokojený. Doufám, že se v Permu zabydlím a budu patřit mezi opory, což by mi mohlo případně otevřít dveře do většího klubu v Rusku," uvedl Breznaník v tiskové zprávě.

Slovan přišel o jednoho ze strůjců titulu

Breznaník v Liberci působil od roku 2010, kdy na sever Čech přibyl ze Slovanu Bratislava.

Pod Ještědem odehrál celkem 59 zápasů, ve kterých vstřelil šestnáct branek. Rovný tucet z nich přitom nasázel v minulé sezoně.

Společně s patnáctigólovým Jiřím Štajnerem tak byl jedním z hlavních strůjců letošního mistrovského titulu Liberce.

Amkar Perm obsadil v minulém ročníku ruské Premier League desáté místo a musel bojovat ve skupině o udržení.

V uralském týmu se Breznaník potká s kolegou ze slovenské reprezentace Martinem Jakubkem.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy