Horvátha naštvali antisemité v kotli, mrsknul po nich míč

ČTK Sport ČTK, Sport
4. 5. 2013 8:30
Pavel Horváth měl v pátečním utkání s Českými Budějovicemi o úkol navíc. Nejen že vedl spoluhráče za vítězstvím 3:2, zároveň musel umravňovat fanoušky v kotli.
Pavel Horváth byl při utkání s Budějovicemi hodně naštvaný na část vlastních fanoušků.
Pavel Horváth byl při utkání s Budějovicemi hodně naštvaný na část vlastních fanoušků. | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň - Kapitán fotbalistů Plzně Pavel Horváth měl v pátečním utkání s Českými Budějovicemi o úkol navíc. Nejen že vedl spoluhráče za vítězstvím 3:2, zároveň musel umravňovat fanoušky v kotli.

Plzeň vedla 2:0 po dvou rychlých trefách Vladimíra Daridy, jenže stadionem se nesl pískot.

Nikoli na hráče, ale na skupinku zhruba 20 fanoušků, kteří pokřikovali antisemitská hesla na adresu Slavie Praha a přes opakované výzvy hlasatele s tím nemínili přestat.

Horváth: Jak jinak reagovat?

Dokonce to vyvolalo potyčku přímo v kotli. Horváth se proto rozhodl dát najevo, že se to hráčům nelíbí, a hodil vztekle míč mezi neposlušné fanoušky.

"Nevěděl jsem, jak na to jinak reagovat. Bylo to takové upozornění, že se mi to nelíbí. Asi to pomohlo, protože to pak přestalo," řekl Horváth po utkání novinářům.

"Jsem rád, že těch zbylých 99 procent fanoušků na to reagovalo pískotem a ukázali, že s tím také nesouhlasí," dodal.

Kapitán neví, proč to fanoušci dělají

Po zápase si to prý vyříkával se šéfem plzeňského kotle. "Říkal jsem, že se nám to nelíbí. Nikdy to tu nebylo a nevidím důvod, proč k tomu v poslední době dochází. Dnes už to bylo extrémní. Doufám, že se to už nebude opakovat, protože to zbytečně kazí super atmosféru, co tu panuje," uvedl Horváth.

Na druhou stranu ocenil, jak fanoušci povzbuzovali tým v cestě za vítězstvím a po utkání výhru bouřlivě oslavovali. K tomu přispěl i napínavý průběh zápasu, ve kterém Plzeň nejprve přišla o vedení, ale pět minut před koncem ho získala zpět.

Plzeň zvýšila tlak na druhou Spartu

"Při závěrečné děkovačce jsem měl pocit, že se to lidem možná líbilo více, než kdybychom vyhráli 4:0," řekl Horváth. "Dnes tam byly věci, které se nám nepovedly. Ale zase jsme ukázali svou sílu," dodal.

Věří, že vydřená výhra Plzně ještě zvýší tlak na druhou Spartu, kterou dnes čeká duel v Liberci.

"Sparťani určitě vědí, že teď na nás ztrácejí pět bodů. Každý hráč to prožívá po svém. Když to vezmu podle sebe, tak se začátkem zápasu se snažím na tu nutnost vyhrát zapomenout, ale když je stav nepříznivý a blíží se závěr zápasu, tím více se to vkrádá do hlavy," dodal Horváth.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy