Horvátha málem rozbrečely ovace plzeňských fanoušků

Plzeň si otevřela střelnici a Horváth pak metal kozelce
Plzeň nastoupila v očekávané sestavě s Hubníkem na stoperu a zimní posilou Mahmutovičem na hrotu. Pavel Horváth rozdával úsměvy na lavičce.
Bosenský útočník, byl od první minuty hodně aktivní, ale nejprve dorážku vlastní střely poslal vedle a vzápětí trefil jen obránce.
V 6. minutě už ale Plzeň vedla. Pilař zachytil snahu hostů o odkop,...
... následně dostal Rajtoral míč za vybíhající obranu, zpětnou přihrávkou našel Petrželu a ten uklidil míč do sítě.
Foto: Tomáš Liška
ČTK ČTK
22. 2. 2015 6:48
Poprvé v sezoně se kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth představil domácím fanouškům, když na posledních 20 minut střídal v utkání s Českými Budějovicemi.

Plzeň - Poprvé v sezoně se kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth představil domácím fanouškům, když na posledních 20 minut střídal v utkání s Českými Budějovicemi. Devětatřicetiletá legenda klubu sklidila od ochozů bouřlivé ovace, které Horvátha dojaly. Ví totiž, že si musí užívat každou chvilku na hřišti, než v létě definitivně ukončí kariéru.

"Měl jsem slzu na kraji. Naštěstí moje střídání přišlo tak rychle, že jsem se nestihl rozbrečet," řekl Horváth po utkání novinářům. "Možná jsem si vytvořil vlastní rekord. Protože jsem se snad nerozcvičoval ani pět minut a už jsem šel na hřiště, i když jsem na sobě vlastně ještě ani neměl dres," popisoval.

Dokonce se mohl rychle zapsat mezi střelce, ale šanci nevyužil. "Limba (David Limberský) se divil, jak to že jsem to nedal. Tak jsem mu říkal, že jsem ještě před čtyřmi minutami měl na nohách zimní boty, že kopačky ještě nestihly rozmrznout," dodal s typickým humorem.

Dosud v sezoně nastoupil v prvním kole v Příbrami, v Brně a Jihlavě pak odehrál posledních deset minut. Ví, že momentálně se v základní sestavě těžko objeví, ale věří, že si během jara ještě zahraje. "Vím, že není důvod zasahovat do mužstva. S trenérem jsem ale domluvený, že 20 či 30 minut jsem schopen odehrát. Budu se snažit trenéra přesvědčit, že mám týmu co nabídnout. Kdyby to takhle bylo pořád a já mohl chodit na hřiště za stavu 5:0, tak bych byl šťastný," dodal.

Letní konec je definitivní

Upřednostňuje však hlavně úspěch Plzně. "Je nás tu 20 a každý chce hrát. Ale nad osobními ambicemi musí být ambice týmu a ta je jednoznačná. Pokud by to někdo neakceptoval, tak bychom si to museli vyřešit. Ale charakter tu je takový, že jsme schopni svoje ambice potlačit. Já budu nejšťastnější, když budu moci v posledním kole zvednout pohár nad hlavu a skončit," prohlásil Horváth.

Své rozhodnutí v létě skončit měnit nehodlá. "Nyní jsem definitivně rozhodnutý. Měl jsem minulý týden sezení s vedením o další budoucnosti. A domluvili jsme se na něčem, u čeho se to nedá skloubit s tím, že bych ještě pokračoval i jako hráč," naznačil Horváth. "Ale bude to funkce na hřišti. Do kanceláře se mi ještě nechce," dodal.

Do léta si však chce kariéru fotbalisty ještě co nejvíce užít. Proto by měl střídavě nastupovat i za Domažlice. "Jsme domluveni, že když bude jasné, že v Plzni to kolo nenastoupím, tak že půjdu do Domažlic. To ale znamená, že tam i něco odtrénuji," řekl ke svým plánům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů. Je to nejméně za téměř 20 let

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů, což je asi o 18 000 méně než předloni Oproti období před krizí jde o pokles zhruba o 57 procent, zároveň je to nejméně za téměř 20 let. Oznámilo to dnes Řízení letového provozu (ŘLP). Ještě výrazněji oslabil provoz během krize na tuzemských letištích.

Provoz loni dosáhl mírně nad úroveň roku 2002, kdy dispečeři zaznamenali celkem 353 211 letů.

Zdroj: Ekonomika
Další zprávy