Horváth: Byli jsme obrovsky hladoví. Na mně to je vidět, ne?

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 6. 2013 20:45
V tradičně dobré náladě byl po přebírání poháru pro vítěze Gambrinus ligy Pavel Horváth.
Pavel Horváth slaví druhý plzeňský titul v historii. A jeho třetí v české lize.
Pavel Horváth slaví druhý plzeňský titul v historii. A jeho třetí v české lize. | Foto: CPA

Hradec Králové - V tradičně dobré náladě byl po přebírání poháru pro vítěze Gambrinus ligy Pavel Horváth.

Plzeňský kapitán získal už svůj třetí ligový titul, z toho druhý s Viktorií poté, co Západočeši vyhráli v závěrečném kole ročníku 3:0 na hřišti Hradce Králové.

Viktoria tak udržela dvoubodový náskok před pražskou Spartou, díky čemuž si po dvou letech došla pro mistrovský titul.

"Vyhráli jsme o dva body, a proto jsme nejlepší. I to nám nakonec stačilo, abychom byli mistři," uvedl po zápase osmatřicetiletý plzeňský kapitán.

Pavle, čekal jste, že se vaše dnešní výhra bude rodit tak lehce?
To rychlé vedení nám hodně pomohlo, v desáté minutě jsme rozhodně nepočítali, že budeme vyhrávat 2:0. Zápas byl v podstatě rozhodnutý, ale pořád jsme se museli nutit do toho, abychom byli zodpovědní. Pozorně jsme bránili, neopouštěli jsme prostory, a když jsme dali gól hned na začátku druhé půle, bylo rozhodnuto.

Jaký byl rozdíl mezi tímto zápasem a zápasem posledního kola minulé sezony, kdy jste k zisku titulu na hřišti Liberce vyhrát nedokázali?
Těžká otázka, radši bych nějakou lehkou. Loni jsme do Liberce jeli s tím, že můžeme. Teď jsme sem jeli s tím, že musíme vyhrát a udržet první místo. Dneska musím před kluky smeknout, byli jsme polámaní a měli jsme hodně zdravotních problémů, přesto všichni kluci nastoupili a odvedli výborný výkon.

Byli na vás hodně vidět, že jste byli od začátku zápasu hladoví po úspěchu...
Nevím jestli kluci, ale já určitě, hlavně teď mám obrovský hlad.

Ve kterém zápase sezony Vám bylo nejhůře?
Každé mužstvo prochází určitými fázemi, které jsou složité. A záleží vždy na tom mužstvu, jak rychle se z toho dostane a jak rychle přestane ztrácet body. Stačí se podívat na Liberec, který teď prochází výbornou částí sezony, a nebýt ztrát na začátku sezony, nikdo na něj nemá a obhájil by titul. V tou součtu jsme byli ale nejlepší my, proto teď bereme zaslouženě pohár.

A konkrétně Vám bylo nejhůře kdy?
Nejsložitější chvíle sezony byla asi po tom domácím zápase se Slavií. Hrála sice dobře, ale vyhrát jsme měli my, byl to prostě pro nás takový zápas blbec, nedali jsme gól z ničeho. Dostali jsme se proto před zápasem v Olomouci pod velký tlak, ale protože jsme ho vyhráli, teď můžeme slavit.

Dá se nějak srovnat tento titul s tím z roku 2011?
Oba tituly podle mě bylo lehké získat. Ne vážně, měli jsme tam v té sezoně výpadky, ale spíš kvůli tomu, že jsme trochu jánošíkovali na tom konci sezony. Na druhou stranu musím ale uznat, že Slavia i Liberec u nás hráli dobře, a my jsme moc chtěli a byli jsme takoví svázaní.

Jak jste si užil oslavy svého třetího ligového titulu?
V Plzni teď končím pátý rok, takže musím přiznat, že mnohem víc si užívám ty plzeňské tituly. Sám jsem se dneska musel hodně držet, navíc jsem krotil Limbu, který má obrovský vztah k Plzni a po zápase se rozbrečel.

Bylo na něm hodně poznat, že z něj spadl tlak, který na něm byl vytvořen po zápase se Spartou?
Neměl vůbec jednoduchou sezonu, po tom zápase se Spartou na něj byl velký tlak. Ale už to není ten David z před čtyř let, teď hraje za reprezentaci a sám ví, že nese mnohem větší zodpovědnost než dřív. I proto má obrovský podíl na tom titulu, stejně jako třeba Vláďa Darida. V tom mužstvu má každý svou roli, každý je potřebný. Sedli jsme si v kabině a vyjasnili jsme si, co a jak. Jaká je jeho funkce a role v týmu.

A jak jste vnímal Vy vzájemnou přestřelku s hráči Sparty v posledních dnech?
Od posledního zápasu jsem vůbec nekoukal na internet a neotvíral noviny. Výjimkou byl jen server s auty, protože plánuju si nějaké auto koupit. Takže vůbec nevím, jestli to bylo nějaké vyhecované, nebo ne. Soustředili jsme se celý týden jen na sebe a bylo to dneska hodně znát.

Jak jste si užíval domácí atmosféru, kterou vám tu plzeňští fanoušci vytvořili?
Jak na hokej, tak na fotbal jsou u nás v Plzni fanoušci skvělí. Město ti obrovsky žije je neskutečné, že máme titul i v hokeji i ve fotbale.

Už jste vůbec přemýšlel, kdy se po oslavách dostanete domů?
Doma se budu muset objevit určitě večer, protože mám v pondělí ráno nějaké povinnosti. V úterý totiž jedeme na dovolenou do Disneylandu, takže to bude taky paráda.

Jak velkou šanci máte s tímto týmem postoupit opět do základní skupiny Ligy mistrů?
Je brzo hodnotit, co bude příští sezonu, na druhou stranu je to pro nás výzva, máme šanci se zase dostat do Ligy mistrů. Pár nás už to zažilo, i pro ostatní kluky to ale bude velká motivace se tam podívat. I proto jsme se tak snažili, abychom tu šanci vůbec měli.

Plánujete stejně jako před dvěma lety ostříhat trenéra Vrbu dohola?
Jestli si pan Vrba něco ostříhá, tak jedině nějaký pruh na hlavě, už totiž nepočítám s tím, že se nechá ostříhat dohola. A ani ho nutit nebudeme, přece jen je už o dva roky starší a už by vypadal divně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Odvolací soud míní, že manažeři záložny Metropolitního spořitelního družstva spáchali závažnější trestné činy

Pražský vrchní soud je přesvědčený, že manažeři vytunelovaného Metropolitního spořitelního družstva se dopustili závažnějších trestných činů než porušení povinnosti při správě majetku. Rozsudek, který trojici posílal na pět až šest let do vězení, proto dnes zrušil a skutky mužů vrátil k dalšímu dokazování. Naopak pravomocně rozhodl o nastrčených podnikatelích, kteří se podíleli na vyvádění peněz ze záložny. Většině zpřísnil tresty odnětí svobody.

Obžaloba tvrdí, že Petr Jánský, Daniel Tureček a Jan Zavřel umožnili v letech 2010 až 2013 vyvádění peněz z družstva, a to tak, že schvalovali podnikatelské úvěry pro firmy bez historie. Za tyto společnosti jednali další obžalovaní, kteří byli nastrčení jako tzv. bílí koně. Peníze ze záložny pak přes tyto firmy putovaly do zahraničí. Podle státní zástupkyně způsobila skupina škodu ve výši přes 1,2 miliardy korun. Manažeři vinu odmítají.

"Podle výsledků dosavadního dokazování nabýváme konkrétního podezření hraničícího s jistotou, že se tito obžalovaní nedopustili porušení povinnosti při správě cizího majetku, ale že se dopustili - buď ve formě pachatelství, organizátorství či pomoci - zvlášť závažného zločinu úvěrového podvodu jako členové organizované zločinecké skupiny," prohlásil předseda odvolacího senátu Pavel Zelenka.

Upozornil, že v takovém případě by trojice mohla dostat trest nad horní desetiletou hranicí příslušné trestní sazby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem. Bilanci ovlivnil obchod s ropou a plynem

Zahraniční obchod Česka vykázal v říjnu schodek 18,2 miliardy korun, meziročně tak byl výsledek o 49,4 miliardy horší. Bilanci negativně ovlivnil zejména větší deficit obchodu s ropou a zemním plynem. Vyplynulo to z předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), který je dnes zveřejnil na webu.

"Vyšší dovoz táhne celkovou obchodní bilanci za letošní rok stále blíže k červeným číslům. V říjnu, obdobně jako v září, skončila bilance zahraničního obchodu se zbožím v minusu. Dovoz byl nepříznivě ovlivněn zejména meziročním růstem cen fosilních paliv, ale i zvyšováním zásob zemního plynu před zimou," uvedl k říjnové obchodní bilanci vedoucí oddělení obchodní bilance ČSÚ Stanislav Konvička.

Vývoz zboží v říjnu meziročně klesl o 7,5 procenta na 331,6 miliardy korun, zatímco dovoz stoupl o 6,9 procenta na 349,8 miliardy Kč. Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský. V meziměsíčním srovnání po sezonním očištění se vývoz zvýšil o 2,7 procenta a dovoz o 2,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Český průmysl zrychlil pokles. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů

Meziroční pokles českého průmyslu v říjnu zrychlil na 4,9 procenta ze zářijových čtyř procent. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů a jejich dílů. Hodnota nových zakázek v průmyslu klesla o dvě procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byla průmyslová výroba vyšší o 0,9 procenta.

"Říjnové výsledky průmyslu jsou do značné míry podobné těm zářijovým. Ve většině průmyslových odvětví produkce rostla. Problémy s dodávkami komponentů ve výrobě automobilů se však začaly projevovat i v navazujících odvětvích, například výrobě pneumatik," uvedl ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ Radek Matějka.

Výroba automobilů se proti loňskému říjnu snížila o třetinu. Pohoršila si také produkce pryžových a plastových výrobků a o více než čtvrtinu slabší výsledky zaznamenalo rovněž zpracování dřeva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy