Horváth: Byli jsme obrovsky hladoví. Na mně to je vidět, ne?

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 6. 2013 20:45
V tradičně dobré náladě byl po přebírání poháru pro vítěze Gambrinus ligy Pavel Horváth.
Pavel Horváth slaví druhý plzeňský titul v historii. A jeho třetí v české lize.
Pavel Horváth slaví druhý plzeňský titul v historii. A jeho třetí v české lize. | Foto: CPA

Hradec Králové - V tradičně dobré náladě byl po přebírání poháru pro vítěze Gambrinus ligy Pavel Horváth.

Plzeňský kapitán získal už svůj třetí ligový titul, z toho druhý s Viktorií poté, co Západočeši vyhráli v závěrečném kole ročníku 3:0 na hřišti Hradce Králové.

Viktoria tak udržela dvoubodový náskok před pražskou Spartou, díky čemuž si po dvou letech došla pro mistrovský titul.

"Vyhráli jsme o dva body, a proto jsme nejlepší. I to nám nakonec stačilo, abychom byli mistři," uvedl po zápase osmatřicetiletý plzeňský kapitán.

Pavle, čekal jste, že se vaše dnešní výhra bude rodit tak lehce?
To rychlé vedení nám hodně pomohlo, v desáté minutě jsme rozhodně nepočítali, že budeme vyhrávat 2:0. Zápas byl v podstatě rozhodnutý, ale pořád jsme se museli nutit do toho, abychom byli zodpovědní. Pozorně jsme bránili, neopouštěli jsme prostory, a když jsme dali gól hned na začátku druhé půle, bylo rozhodnuto.

Jaký byl rozdíl mezi tímto zápasem a zápasem posledního kola minulé sezony, kdy jste k zisku titulu na hřišti Liberce vyhrát nedokázali?
Těžká otázka, radši bych nějakou lehkou. Loni jsme do Liberce jeli s tím, že můžeme. Teď jsme sem jeli s tím, že musíme vyhrát a udržet první místo. Dneska musím před kluky smeknout, byli jsme polámaní a měli jsme hodně zdravotních problémů, přesto všichni kluci nastoupili a odvedli výborný výkon.

Byli na vás hodně vidět, že jste byli od začátku zápasu hladoví po úspěchu...
Nevím jestli kluci, ale já určitě, hlavně teď mám obrovský hlad.

Ve kterém zápase sezony Vám bylo nejhůře?
Každé mužstvo prochází určitými fázemi, které jsou složité. A záleží vždy na tom mužstvu, jak rychle se z toho dostane a jak rychle přestane ztrácet body. Stačí se podívat na Liberec, který teď prochází výbornou částí sezony, a nebýt ztrát na začátku sezony, nikdo na něj nemá a obhájil by titul. V tou součtu jsme byli ale nejlepší my, proto teď bereme zaslouženě pohár.

A konkrétně Vám bylo nejhůře kdy?
Nejsložitější chvíle sezony byla asi po tom domácím zápase se Slavií. Hrála sice dobře, ale vyhrát jsme měli my, byl to prostě pro nás takový zápas blbec, nedali jsme gól z ničeho. Dostali jsme se proto před zápasem v Olomouci pod velký tlak, ale protože jsme ho vyhráli, teď můžeme slavit.

Dá se nějak srovnat tento titul s tím z roku 2011?
Oba tituly podle mě bylo lehké získat. Ne vážně, měli jsme tam v té sezoně výpadky, ale spíš kvůli tomu, že jsme trochu jánošíkovali na tom konci sezony. Na druhou stranu musím ale uznat, že Slavia i Liberec u nás hráli dobře, a my jsme moc chtěli a byli jsme takoví svázaní.

Jak jste si užil oslavy svého třetího ligového titulu?
V Plzni teď končím pátý rok, takže musím přiznat, že mnohem víc si užívám ty plzeňské tituly. Sám jsem se dneska musel hodně držet, navíc jsem krotil Limbu, který má obrovský vztah k Plzni a po zápase se rozbrečel.

Bylo na něm hodně poznat, že z něj spadl tlak, který na něm byl vytvořen po zápase se Spartou?
Neměl vůbec jednoduchou sezonu, po tom zápase se Spartou na něj byl velký tlak. Ale už to není ten David z před čtyř let, teď hraje za reprezentaci a sám ví, že nese mnohem větší zodpovědnost než dřív. I proto má obrovský podíl na tom titulu, stejně jako třeba Vláďa Darida. V tom mužstvu má každý svou roli, každý je potřebný. Sedli jsme si v kabině a vyjasnili jsme si, co a jak. Jaká je jeho funkce a role v týmu.

A jak jste vnímal Vy vzájemnou přestřelku s hráči Sparty v posledních dnech?
Od posledního zápasu jsem vůbec nekoukal na internet a neotvíral noviny. Výjimkou byl jen server s auty, protože plánuju si nějaké auto koupit. Takže vůbec nevím, jestli to bylo nějaké vyhecované, nebo ne. Soustředili jsme se celý týden jen na sebe a bylo to dneska hodně znát.

Jak jste si užíval domácí atmosféru, kterou vám tu plzeňští fanoušci vytvořili?
Jak na hokej, tak na fotbal jsou u nás v Plzni fanoušci skvělí. Město ti obrovsky žije je neskutečné, že máme titul i v hokeji i ve fotbale.

Už jste vůbec přemýšlel, kdy se po oslavách dostanete domů?
Doma se budu muset objevit určitě večer, protože mám v pondělí ráno nějaké povinnosti. V úterý totiž jedeme na dovolenou do Disneylandu, takže to bude taky paráda.

Jak velkou šanci máte s tímto týmem postoupit opět do základní skupiny Ligy mistrů?
Je brzo hodnotit, co bude příští sezonu, na druhou stranu je to pro nás výzva, máme šanci se zase dostat do Ligy mistrů. Pár nás už to zažilo, i pro ostatní kluky to ale bude velká motivace se tam podívat. I proto jsme se tak snažili, abychom tu šanci vůbec měli.

Plánujete stejně jako před dvěma lety ostříhat trenéra Vrbu dohola?
Jestli si pan Vrba něco ostříhá, tak jedině nějaký pruh na hlavě, už totiž nepočítám s tím, že se nechá ostříhat dohola. A ani ho nutit nebudeme, přece jen je už o dva roky starší a už by vypadal divně.

 

Právě se děje

před 27 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy