Horváth: Nezvládli jsme to. Měli jsme strach získat titul

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 5. 2013 6:00
Plzeňský kapitán Pavel Horváth přiznal, že v úvodu zápasu s Libercem na tým dosedla nervozita z případného zisku titulu. | Foto: Eduard Erben

Plzeň - Když už zkopírovat vítěznou cestu hokejistů Plzně za premiérovým extraligovým titulem, tak do co největších detailů.

Touto větou se zřejmě řídili v nedělním zápase 29. kola Gambrinus ligy proti Liberci fotbalisté Plzně, kteří porážkou 1:2 "odmítli" oslavy mistrovského titulu.

Napodobili tak hokejisty Škody, kteří ve finále proti Zlínu nevyužili domácí mečbol a sérii ukončili na ledě soupeře. A to bude i plán fotbalistů Viktorie před posledním zápasem ligového ročníku na hřišti Hradce Králové.

"Je logické, že se na nás ten tlak před dnešním zápasem zvýšil a připravovaly se oslavy, ale nás čekal těžký soupeř a to se jen potvrdilo. My si dál sníme ten náš sen a já doufám, že příští sobotu budeme natolik silní, abychom to v Hradci zvládli," uvedl po zápase plzeňský kapitán Pavel Horváth, mimo jiné velký fanoušek právě plzeňských hokejistů.

Pavle, čím si vysvětlujete tak špatný vstup do zápasu?
Myslím si, že dneska jsme hráli trošku se strachem z toho možného titulu a ten začátek jsme vyloženě nezvládli. Dan Kolář neproměnil v úvodu velkou šanci, což byla škoda, protože s tím vedením bychom to podle mě v té euforii zvládli. Těch prvních třicet minut nás strašně svazovalo to, jak moc jsme chtěli vyhrát a já doufám, že v příštím utkání už to vidět nebude.

V poslední desetiminutovce jste se dočkali vyrovnání. Nebyla chyba, že jste se poté příliš tlačili za dalším gólem, který by znamenal váš titul?
Hrozně jsme toužili po vyrovnání, což se nám podařilo a poté tam byly takové závary, kde jsme se možná nechali trochu unést. Liberec tam měl i dost štěstí, ale Jirka Štajner to při té poslední brance udělal parádně. Huškovi tam navíc pomohla teč Martina Filla, což byl jen vrchol té naší smůly v tom závěru.

Trenér Vrba přiznal, že jste v první půli neplnili jeho příkazy. Jak jste to ze hřiště viděl Vy?
Byly tam určité věci, které jsme neplnili a dostali jsme kvůli tomu góly, což je nepříjemné. My ale musíme hodit za hlavu, jestli se někomu daří, nebo ne, a hrát více srdcem. K tomu je ale samozřejmě zapotřebí dodržovat pokyny trenéra.

Nebojíte se, že na Vaše mužstvo příští týden zapůsobí velký tlak stejně jako dnes?
Máme zítra volno a poté pět dní do zápasu, takže nás čeká asi klasický týden. Možná trenér naplánuje nějaký trénink, který nám na chvíli odvede pozornost od fotbalu, abychom si i psychicky trochu odpočinuli. Teď se musíme maximálně připravit, doléčit všechny šrámy a těch posledních devadesát minut odjezdit naplno.