Horník se vrací. Slavný Ivánek zamířil do Bohemians Praha

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 1. 2013 20:09
Funkcionář Ivan Horník se stal novým sportovním manažerem druholigového týmu Bohemians Praha.
Ivan Horník.
Ivan Horník. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Proslulý Ivánek míří zpět do fotbalového kolotoče. Funkcionář Ivan Horník se stal novým sportovním manažerem druholigového týmu Bohemians Praha a vytvoří tak "třaskavou" spolupráci se šéfem střížkovského celku Karlem Kaprem.

"Je to pro mě samozřejmě velká motivace. Nejdůležitější pro mě je, aby to mělo hlavu a patu, abychom měli společnou filozofii," uvedla jedna z hlavních postav největší korupční aféry českého fotbalu pro server isport.cz, který informaci přinesl jako první.

Horníkovi prominul soud na začátku minulého roku zbytek desetiletého trestu zákazu činnosti ve fotbale. Na jaře působil bývalý funkcionář Viktorie Žižkov ve třetiligovém Chomutově, odkud ale na podzim po neshodách odešel.

Na Střížkově by se měl věnovat áčku i mládeži

Na Střížkově by se měl věnovat nejen druholigovému A-týmu, ale také mládeži. Nahradil dosavadního sportovního manažera Michala Dymla, v klubu skončil i sekretář Vladimír Rosenberger, jenž odchází do Mladé Boleslavi. "Ve čtvrtek a v pátek si promluvím s lidmi ze sportovního vedení a hráči," dodal Horník.

Horník se stal jako sportovní ředitel Viktorie Žižkov před osmi lety symbolem velké korupční aféry. Po vyšetřování v roce 2006 dostal sedmiměsíční podmíněný trest s odkladem na pět let, pokutu 900 tisíc korun a také desetiletý zákaz činnosti ve fotbale.

 

Právě se děje

Další zprávy