Sexuální útok na Zlatém míči? Hope Solo promluvila o Blatterovi. Směšné, vzkazuje exšéf FIFA

Sport Sport
12. 11. 2017 13:40
Vlna obvinění ze sexuálního obtěžovaní zasáhla i nejvyšší patra světového fotbalu. Hvězdná a temperamentní americká brankářka Hope Solo tvrdí, že ji popadl za zadek bývalý šéf FIFA Sepp Blatter.
Zlatý míč 2012. Právě na této slavnostní akci měl Sepp Blatter sexuálně napadnout známou americkou brankářku.
Zlatý míč 2012. Právě na této slavnostní akci měl Sepp Blatter sexuálně napadnout známou americkou brankářku. | Foto: ČTK

Praha - K incidentu mělo dojít při vyhlášení Zlatého míče za rok 2012.

Hope Solo
Hope Solo | Foto: ČTK

Než Solo stačila předat cenu pro nejlepší fotbalistku Abby Wambachové, parťačce z reprezentace USA, tehdy 76letý Blatter ji nemile překvapil.

"Popadl mě za zadek," řekla portugalskému deníku Expresso. 

Nedlouho poté celou situaci podrobněji popsala britskému listu Guardian: "Byla jsem v šoku a totálně rozhozená. Musela jsem se dát rychle do kupy, abych mohla předat své spoluhráčce největší ocenění v jejím životě a mohla s ní slavit."

Blatter popřel, že k něčemu takovému došlo. "Tohle obvinění je směšné," vzkázal přes mluvčího.

Švýcarský rodák rezignoval na post předsedy FIFA v roce 2015 po vypuknutí korupčního skandálu. Aktuálně si odpykává šestiletý zákaz působení ve fotbale.

Solo nepromluvila o sexuálním obtěžování poprvé. Když před časem vyplula na povrch chlípná minulost hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina, vyjádřila podporu ženám, které měly odvahu promluvit, a doplnila vlastní pohled na věc.

"Sexuální obtěžování ve světě sportu se vymklo kontrole," napsala 36letá brankářka na Instagram. "Vždycky jsem cítila, že v takových situacích se o sebe dokážu postarat, ale pachatelé nikdy nepocítili následky. To se musí změnit. Mlčení svět nezmění!"

Solo platí především ve Spojených státech za hvězdu. Nutno dodat, že velmi temperamentní. S reprezentací vyhrála hrst medailí, věnuje se charitě, ale zároveň napáchala řadu excesů.

Naposledy přešlápla na olympiádě v Riu, kde po vyřazení ve čtvrtfinále označila Švédky kvůli defenzivnímu stylu za bandu zbabělců. Od národního týmu dostala půlroční suspendaci, což nesla těžce.

Ačkoliv jako brankářka ještě končit nehodlá, její další působení v reprezentaci je hodně nejisté.

 

Právě se děje

Další zprávy