Hoffenheim rozstřílel 5:0 Herthu a ztrácí bod na poháry

21. 12. 2014 20:12
Fotbalisté Hoffenheimu rozstříleli ve svém posledním utkání před zimní přestávkou Herthu Berlín 5:0 a posunuli se na sedmou pozici.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu rozstříleli ve svém posledním utkání před zimní přestávkou Herthu Berlín 5:0 na jejím hřišti. V bundesligové tabulce se posunuli na sedmou pozici, soupeř zůstal třináctý, bod nad sestupovými příčkami.

Herthu potopila na domácím hřišti nešťastná čtvrthodina v první půli. Nejprve zamířil do vlastní branky stoper John Brooks, který navíc dvě minuty nato fauloval Svena Schipplocka a Sejad Salihovič zvýšil. Třináct minut poté si bosenský záložník pokutový kop úspěšně zopakoval a upravil na 3:0.

Po přestávce přidal po parádní kombinaci v protiútoku další branku Schipplock, který pohodlně došel s míčem až k brankové čáře, o pátý gól se zasloužil Sebastian Rudy. Hoffenheim díky své historicky nejvyšší bundesligové výhře předstihl Frankfurt a přezimuje bod za pohárovými příčkami.