22. 2. 2009 19:14
Wolfsburg - Hertha Berlín 2:1
Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný | Foto: Hertha Berlín

Berlín - Hamburk míří za svým snem vyhrát Bundesligu. Fotbalisté HSV v nedělním šlágru 21. kola porazili Bayer Leverkusen 2:1 a vrátili se do čela tabulky.

Hoffenheim je po remíze se Stuttgartem druhý, když o skóre přeskočil Herthu Berlín.

Tým z německé metropole doplatil na vynikající formu bosenského kanonýrka Wolfsburgu Edina Džeka.

Ex-teplický kanonýr si na domácím hřišti vyšlápl i na momentálně výborně chytajícího gólmana Jaroslava Drobného. Českého reprezentanta překonal v závěru utkání dvakrát během čtvrt hodiny a otočil tak stav zápasu z 0:1 na konečných 2:1.

V oboustranně defenzivně vedeném duelu poprvé kapitulovala obrana vedená stoperem Janem Šimůnkem, když otevřel skóre hostující Cicero Santos.

Záhy však po centru Gentnera hlavou poprvé udeřil Džeko a v závěrečné desetiminutovce šokoval hosty, když se hlavou přesně trefil ke vzdálenější tyči.

Schalke má z derby bod. Kurányi dal parádní gól
Hamburk sní o titulu. Jarolím: Je to jen otázka času

Hoffenheim ale také nedosáhl na vítězství a za divokou remízu 3:3 ve Stuttgartu bere bod.

Za hosty nastřílel hattrick Demba Ba. Na jeho branku z 24. minuty bleskově odpověděl bleskově Cacau a za dalších pět minut vystřelil vedení Stuttgartu Mario Gomez. Ještě do poločasu však srovnal Ba.

V polovině druhého dějství vrátil vedení domácím Gomez, jenže za pár minut znovu srovnal Ba. Následně se trenér Markus Babbel se rozhodl stáhnout ze hry Jana Šimáka.

Bayern zažil další zklamání

Největším překvapením kola je však domácí porážka Bayernu od Kolína nad Rýnem 1:2. Zaskočený obhájce titulu, jenž na jaře prohrál třetí ze čtyř zápasů, prohrával po půl hodině zásluhou Ehreta a Brosinského 0:2.

Zápas proti bývalému a zároveň budoucímu zaměstnavateli nevyšel Lukasi Podolskému, jenž byl o poločase střídán. Šest minut před koncem korigoval porážku Daniel Van Buyten.

Vítězství se konečně dočkal Martin Fenin, jenž odehrál za Frankfurt celý zápas při výhře 1:0 v Karlsruhe.

O záchranu bojující Chotěbuz, za níž odehrál závěrečnou čtvrthodinu Jan Rajnoch,  potvrdila, že na jaře bývá lepší než na podzim. V sobotu zaskočila výhrou 2:1 Werder Brémy a odpoutala se od sestupových příček.

Zklamán je po  utkání v Moenchengladbachu útočník Hannoveru Jiří Štajner. Gólově se proti týmu dirigovanému Tomášem Galáskem neprosadil a navíc si jeho mužstvo odváží porážku 2:3.

Sestupové starosti přibývají Radimu Kučerovi, jenž odehrál celé utkání při remíze 1:1 s Bochumí. Jeho Bielefeld dělí od příček znamenající pád jediný bod.

Až neděle určila, kdo povede Bundesligu. Po slušném podzimu se přestalo daři jak Leverkusenu, tak i Michalu Kadlecovi. V dresu Bayeru opět odehrál devadesát minut, jenže souboj s dalším reprezentantem Davidem Jarolímem prohrál.

Hosté se dostali do vedení zásluhou Jansena už v osmnácté minutě, po půlhodině hrys ale srovnal Helmes. V 66. minutě však Jensen znovu po přihrávce Guerrera skóroval a domácí se již nezmohli na odpověď.

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 1:2