Hoeness raději vystoupil ze Síně slávy německého sportu

ČTK ČTK
2. 5. 2014 7:30
Fotbalová legenda Uli Hoeness vystoupil ze Síně slávy německého sportu, aby předešel vyloučení.
Uli Hoeness
Uli Hoeness | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalová legenda Uli Hoeness vystoupil ze Síně slávy německého sportu. Dvaašedesátiletý mistr světa a Evropy, který byl odsouzen za daňové úniky na tři a půl roku roku do vězení, tím předešel svému možnému vyloučení. Hoeness březnový verdikt soudu přijal a odstoupil z funkce prezidenta Bayernu Mnichov.

Do Síně slávy německého sportu byli v minulých dnech přijati někdejší Hoenessovi spoluhráči Sepp Maier a Gerd Müller, takže v ní je v současnosti 80 osobností.

Hoeness, který strávil celou svou hráčskou i funkcionářskou kariéru v Bayernu, byl odsouzen za daňové úniky ve výši minimálně 27,2 milionu eur (745 milionů korun). V nejbližší době by měl nastoupit do vězení v Landsbergu nedaleko Mnichova.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy