Hloušek se trefil, Norimberk i tak ztratil třígólový náskok

14. 12. 2013 17:51
Adam Hloušek pomohl v německé fotbalové lize gólem k remíze Norimberku v Hannoveru 3:3. Hosté v poločase vedli 3:0, o výhru přišli v nastavení.
Adam Hloušek - ilustrační foto.
Adam Hloušek - ilustrační foto. | Foto: Eduard Erben

Berlín - Záložník Adam Hloušek pomohl v německé fotbalové lize gólem k remíze Norimberku v Hannoveru 3:3. Hosté v poločase vedli 3:0, ale v nastavení zápasu výhru ztratili. Norimberk se tak ani v šestnáctém utkání nedočkal vítězství.

Bayern Mnichov se podevatenácté v historii stal podzimním mistrem poté, co zdolal Hamburk 3:1. V poraženém týmu dostal poprvé v sezoně šanci brankář Jaroslav Drobný, záložník Petr Jiráček odehrál závěrečnou čtvrthodinu.

Bývalý slávista otevřel skóre zápasu

Hloušek otevřel skóre krátce po půlhodině utkání. Pro bývalého hráče Jablonce a Slavie to byla třetí trefa v ročníku. Hosté šli ještě do poločasu do třígólového vedení po gólech Josipa Drmice a obránce Pera Nilssona, jenže soupeř ve druhém poločase dokázal vyrovnat.

Dělbu bodů zařídil v 92. minutě svou druhou trefou v zápase Mame Diouf. Norimberk i přes bodový zisk zůstává na předposlední sestupové příčce, Hannover je dvanáctý.

Bayern je suverénním půlmistrem

Bayern má před druhým Leverkusenem náskok sedmi bodů a jeho nejbližší pronásledovatel ho už do konce podzimní části nemůže předstihnout. Obhájce titulu nasměroval k deváté domácí výhře desátou ligovou trefou druhý nejlepší bundesligový střelec Mario Mandžukič.

V 52. minutě pak Drobného z otočky překonal Mario Götze. Tři minuty před koncem utkání ještě zdramatizovala branka Pierra-Michela Lasoggy, v nastaveném čase ale zpečetil výhru Bayernu Xherdan Shaqiri.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Augsburg - Braunschweig 4:1 (30. a 33. Hahn, 23. Verhaegh z pen., 75. Altintop - 48. Oehrl), Bayern Mnichov - Hamburk 3:1 (42. Mandžukič, 52. Götze, 90.+3 Shaqiri - 87. Lasogga), Hannover - Norimberk 3:3 (87. a 90.+2 Diouf, 60. Bittencourt - 31. Hloušek, 38. Drmic, 41. Nilsson), Hoffenheim - Dortmund 2:2 (17. Shipplock, 37. Volland - 44. Aubameyang, 67. Piszczek), Mohuč - Mönchengladbach 0:0,Wolfsburg - Stuttgart 3:1 (38. Rodriguez, 54. Diego, 78. Perišič - 57. Werner)

1. Bayern Mnichov 16 14 2 0 42:8 44
2. Leverkusen 15 12 1 2 32:14 37
3. Dortmund 16 10 2 4 37:18 32
4. Mönchengladbach 16 10 2 4 33:17 32
5. Wolfsburg 16 9 2 5 26:17 29
6. Hertha Berlín 16 7 4 5 25:19 25
7. Schalke 15 7 3 5 30:28 24
8. Augsburg 16 7 2 7 20:24 23