Hledá se viník krachu. Petr Čech vrací úder Košťálovi

Red Spo
25. 6. 2008 15:30
Reprezentační gólman reaguje na Košťálovo vyjádření
Petr Čech je hodně rozzloben.
Petr Čech je hodně rozzloben. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Brankář Petr Čech je hvězdou. Díky svým hráčským kvalitám i přirozené inteligenci je oblíben u fanoušků, značný respekt má také u novinářů.

Přesto reprezentačního gólmana v úterý česká média rozzlobila. Nebyla to však jejich vina. Šestadvacetiletá opora londýnské Chelsea reagovala na prohlášení bývalého manažera reprezentace Vlastimila Košťála.

Ten ho v deníku Sport nekompromisně kritizoval za chybu v utkání s Tureckem a dával mu za vinu vyřazení z evropského šampionátu. "Mně ten balon na lajně z ruky nevypadl," uvedl první svazový místopředseda.

Čtěte také: Smolař Čech: Moje vina. Ta chyba nás poslala domů

Své zaváhání Čech uznává, vůbec se mu ale nelíbí Košťálovo vyjádření.

"Z mnoha jeho slov uveřejněných v tomto rozhovoru jsem došel k přesvědčení, že za celé ty roky je právě on jediným člověkem v týmu, který jen vyhrával a nezažil žádnou porážku ...," stěžuje si brankář na svých oficiálních stránkách.

Reaguje tak na minulé Košťálovy výroky, kdy se po každém reprezentačním úspěchu nezapomněl připomenout jako úspěšný manažer národního celku.

Košťál je problém

"Všichni členové týmu vyhrávají nebo prohrávají SPOLEČNĚ. Je přitom pochopitelné, že někteří se na konečném výsledku podílejí více a někteří zase méně, a to ať už v dobrém či špatném směru.

Proč se nikdo nehrne do funkce trenéra? Ptá se Čech
Proč se nikdo nehrne do funkce trenéra? Ptá se Čech | Foto: Ondřej Besperát

To, že tomu tak je i u našeho národního týmu, o tom jsem byl pevně přesvědčen po celou dobu, co za reprezentační mužstvo hraju - a to až do chvíle, co jsem si v úterním deníku Sport přečetl rozhovor s manažerem reprezentace panem Košťálem," pokračuje Čech.

Bývalý gólman pražské Sparty se ve svém prohlášení otřel i o ožehané téma volby nového reprezentačního kouče.

"Možná vám tento sloupek napoví, proč zájemců o post reprezentačního trenéra je spíše méně než více. Nebo se pletu? Kdo ví! To ať už si každý ze čtenářů přebere sám," uzavírá Petr Čech tučným písmem své stanovisko na oficiálních stránkách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy