Hertha Berlín s Daridou zahájila bundesligové jaro remízou s Augsburgem

Aktualizováno 23. 1. 2016 20:43
Hertha Berlín i s Vladimírem Daridou v sestavě na úvod jara remizovala s Augsburgem. Za hosty nastoupil na dvacet minut Jan Morávek.
Vladimír Darida v dresu Herthy Berlín.
Vladimír Darida v dresu Herthy Berlín. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Herthy s českým reprezentantem Vladimírem Daridou v sestavě zahájili druhou část německé bundesligy domácí remízou 0:0 s Augsburgem. Berlínský tým je v tabulce po 18. kole dál třetí.

Záložník Darida i v osmnáctém ligovém utkání sezony dostal šanci od začátku, ale domácí se tentokrát neprosadili a v soutěži ukončili sérii tří výher. Na posledních dvacet minut za Augsburg nastoupil český středopolař Jan Morávek.

Dortmund zopakoval výsledek proti Spartě

Druhý Dortmund vyhrál v Mönchengladbachu 3:1 a zopakoval výsledek z úterní přípravy s pražskou Spartou. Ve 41. minutě otevřel skóre bývalý hráč domácích Reus a krátce po přestávce zvýšil Mchitarjan. Mönchengladbach v 58. minutě snížil po trefě Raffaela, ale poslední slovo měl čtvrt hodiny před koncem Gündogan. Dortmund ztrácí na vedoucí Bayern Mnichov osm bodů.

Hoffenheim také remizoval

Celé utkání odehrál také obránce národního týmu Pavel Kadeřábek, jehož Hoffenheim doma neudržel poločasové vedení a remizoval s Leverkusenem 1:1. Na Hamadův zásah odpověděl v 75. minutě hlavou Toprak. Hoffenheim se posunul na předposlední pozici o skóre před Hannover.

Ten v premiéře trenéra Thomase Schaafa na svém hřišti podlehl nováčkovi z Darmstadtu 1:2. Stuttgart zvítězil 3:1 v Kolíně nad Rýnem a ani na lavičce hostů nebyli čeští hráči Adam Hloušek s Janem Klimentem. Další nováček Ingolstadt zase bez útočníka Tomáše Pekharta doma zdolal 1:0 Mohuč.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Hannover - Darmstadt 1:2 (10. Almeida - 31. a 47. Wagner), Hertha Berlín - Augsburg 0:0, Hoffenheim - Leverkusen 1:1 (40. Hamad - 75. Toprak), Ingolstadt - Mohuč 1:0 (41. Hartmann z pen.), Kolín nad Rýnem - Stuttgart 1:3 (19. Modeste z pen. - 36. Didavi, 51. Werner, 83. Gentner), Mönchengladbach - Dortmund 1:3 (58. Raffael - 41. Reus, 50. Mchitarjan, 75. Gündogan).