Hertha přišla o vítězství nad Bayernem v šesté minutě nastavení

18. 2. 2017 17:41
To je smůla. Hertha Berlín přišla o výhru nad Bayernem Mnichov v poslední minutě nastavení a 21. kole německé ligy prvním celkem tabulky remizovala 1:1. O vyrovnání se postaral Robert Lewandowski.
Smutek hráčů Herthy Berlín
Smutek hráčů Herthy Berlín | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Herthy Berlín se záložníkem Vladimírem Daridou v sestavě remizovali v 21. kole německé ligy s vedoucím Bayernem Mnichov 1:1. O vítězství Hertha přišla až v poslední šesté minutě nastavení, kdy se prosadil Robert Lewandowski. Úřadující mistr se štěstím prodloužil sérii bez porážky na deset zápasů. Dortmund se po výhře 3:0 nad Wolfsburgem posunul na třetí místo, na Bayern ztrácí 13 bodů.

Hertha otevřela skórev 21. minutě, když Plattenhardtův centr z přímého kopu zužitkoval nejlepší střelec týmu Ibiševič a ukončil 494 minut dlouhé čekání berlínského celku na gól proti Bayernu. Poločasový stav 1:0 dával domácím velkou naději na úspěch: dosud neztratila pod trenérem Pálem Dárdaiem jediný zápas, v němž po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedla.

Bayern si moc šancí na vyrovnání nevytvořil, v 89. minutě zasáhl gólman Jarstein proti Alabově přímému kopu. Poslední standardní situaci zápasu ale domácí neubránili. Nejprve se ke střele dostal Robben, míč hráči Herthy vyrazili pouze k Lewandowskému a ten přesně zakončil.

Dortmundský kanonýr Aubameyang měl první dvě velké šance zápasu s Wolfsburgem, s oběma si ale poradil gólman Benaglio. Překonal jej po dvaceti minutách spoluhráč Bruma. "Vlci" se osmělili až v závěru poločasu, Malli však těsně minul branku. Definitivně domácí rozhodli po změně stran, když polský obránce Piszczek nejprve skóroval a následně nacentroval na gól Dembélému.

Poprvé v bundesligové historii se stalo, že by průměrný věk základní jedenáctky jednoho týmu byl vyšší než věk soupeřova trenéra. Sestava Darmstadtu měla průměrný věk 29 let a 224 dní, kouč Hoffenheimu Julian Nagelsmann je o 14 dní mladší.

A právě Nagelsmann se mohl po zápase radovat, neboť jeho tým vyhrál 2:0, o což se v druhém poločase postaral Kramarič. Za vítěze odehrál celý zápas Pavel Kadeřábek. Brémy s Theodorem Gebre Selassiem vyhrály v Mohuči stejným poměrem a ukončily sérii šesti zápasů bez tříbodového zisku. Rozhodli o tom v prvním poločase Gnabry a Delaney. Před Jaroslavem Drobným dostal v brance Werderu přednost Wiedwald.

Z třetího na páté místo se propadl marodkou zužovaný Frankfurt, který doma podlehl Ingolstadtu 0:2. Skóre otevřel v 26. minutě Brégerie, o chvíli později byl navíc vyloučen stoper Eintrachtu Abraham.

Přesto měli domácí velkou šanci na vyrovnání, když krátce po přestávce dostali k dispozici pokutový kop. Hasebeho pokus brankář Hansen vyrazil před sebe a japonský záložník mohl dorážet do odkryté branky, trefil však jen břevno. Také Ingolstadt zahrával v 69. minutě penaltu a Gross byl úspěšný. Náskok hosté udrželi, přestože šli deset minut před koncem též do deseti po vylou Leckiehočení.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Dortmund - Wolfsburg 3:0 (20. vlastní Bruma, 48. Piszczek, 59. Dembélé), Eintracht Frankfurt - Ingolstadt 0:2 (26. Brégerie, 68. Gross z pen.), Hertha Berlín - Bayern Mnichov 1:1 (21. Ibiševič - 90.+6 Lewandowski), Hoffenheim - Darmstadt 2:0 (64. a 90.+1 z pen. Kramarič), Mohuč - Brémy 0:2 (16. Gnabry, 23. Delaney), Hamburk - Freiburg 2:2 (15. Hunt, 57. Gregoritsch - 23. Philipp, 72. Grifo).