Hele, hraje Nedvěd. Skalná byla na nohou, slavný rodák oblékl její dres. Prohru 1:4 však neodvrátil

Bujná hříva blonďatých vlasů, černobíle pruhovaný dres. Pavel Nedvěd hrál jako za mlada, jen nebojoval za Juventus, ale za rodnou Skalnou.
Po mnoha letech si dnes bývalý kapitán fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd zahrál soutěžní zápas za Skalnou, odkud pochází.
Držitel Zlatého míče z roku 2003 si splnil sen, když si zahrál v jednom týmu se svým synem.
Ani vicemistr Evropy z roku 1996 fotbalistům Skalné k úspěchu nepomohl, s Královským Poříčím B prohráli v utkání I. B třídy 1:4.
Zatímco na běžné zápasy I. B třídy chodí jen skalní fanoušci, dnes se na legendu českého fotbalu přišlo podívat odhadem asi 1500 lidí. Dopravu ve Skalné proto musela řídit policie a auty se zaplnilo i pole před obcí.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
2. 6. 2018 19:48
Držitel Zlatého míče si splnil sen, nastoupil za mateřský klub po boku svého syna. Radovalo se však "béčko" Královského poříčí.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy