Hazard nepřišel na trénink, tak ho Mourinho nechal sedět

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 11. 2013 11:20
Portugalský kouč Josfé Mourinho přiznal, proč nenominoval k utkání belgického záložníka Edina Hazarda.
Eden Hazard nepřišel na trénink Chelsea
Eden Hazard nepřišel na trénink Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - "Nepřišel jsi na trénink? Tak si nezahraješ Ligu mistrů." Tak nějak mohla vypadat konverzace mezi trenérem Chelsea José Mourinhem a belgickým záložníkem Edenem Hazardem. Ve středečním utkání základní skupiny Champions League nebyl 22 letý hráč ani nominován k zápasu s Schalke.

O utkání, které nakonec vyhrála domácí Chelsea jasně 3:0, přišel proto, že nepřišel na pondělní trénink. Mourinho to přiznal novinářům na tiskové konferenci.

"Nebudu lhát, není zraněný. Jestli jen zapomněl? Podívejte, děcka dělají chyby a otcové musejí být při jejich výchově chytří. Eden chtěl hrát, ale nepostavil jsem ho. V sobotu bude zpátky," cituje slova portugalského kouče server skysports.com.

Hazard v sezoně zatím pravidelně nastupoval. V Premier League odehrál deset zápasů a dal tři góly. Trenér si jeho kvalit je vědom.

"Je to talentovaný kluk. O víkendu už bude s týmem připravený hrát nebo alespoň naskočit z lavičky," slíbil novinářům Mourinho.

Mourinho velebí Eto´a

Po zápase trenér nešetřil slovy chvály hlavně na účet dvoubrankového střelce Samuele Eto´a.

"Mý nejoblíbenější hráči jsou ti, kteří mi vyhrávají zápasy. Samuel se mnou pracoval v nejlepších čase mé kariéry. Má proto dobrou pozici v týmu," dodal trenér.

Společně spolu působili v Interu Milán v roce 2010 a vyhráli Ligu mistrů. Oba by se jistě nezlobili, kdyby si v tomto ročníku něco podobného zopakovali.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy