Haškovi konkuruje pouze Vinš. Hrdlička? Jen omyl svazu

Martin Jůzek
8. 6. 2009 18:20
Hrdlička na kandidátce díky chybě
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Český fotbal chtějí v příštích letech vést dva muži. Do boje o křeslo předsedy Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) se přihlásili pouze Ivan Hašek a Luděk Vinš.

V seznamech kandidátů figuroval i telplický František Hrdlička. Ale ten se tam objevil jen díky úřednické chybě.

"Došlo k administrativní chybě. Již v pátek Hrdlička oznámil, že když kandiduje Hašek, on kandidovat nebude,"vysvětlil  agentuře ČTK šéf svazové legislativy Marcel Petrásek.

Všechna jména funkcionářů, kteří se dále přihlásili do nejrůznějších komisí a výborů, zveřejnil svaz na oficiálních stránkách.

Dvanáctá valná hromada ČMFS se uskuteční 27. června v Praze.

Hašek, který se do České republiky vrátil po trenérském angažmá v Dubaji, v pátek potvrdil, že stejně jako před čtyřmi roky, kdy také kandidoval, chce pomoci českému fotbalu. "Bylo to pro mě jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě," řekl.

Čtěte dále: Hašek: Nebudu figurka. K reprezentaci chce Jarolíma

Jeho protivníkem nebude stávající předseda Pavel Mokrý, nýbrž Luděk Vinš. Šéf žižkovského klubu již na jaře oznámil, že bude usilovat o křeslo v čele ČMFS. "Chci zvednout tu hozenou rukavici z bahna," uvedl tehdy.

Čtěte také: Hrdlička z Teplic, to je další kandidát na šéfa svazu

Vacek, Chvála, Starka...

Mnohem více funkcionářů se na valné hromadě chce stát místopředsedou svazu. Mezi kandidáty patří například nedávno napadený Václav Chvála, či stávající "šedá eminence" a pomyslný ministr financí Jaroslav Vacek.

Slávistický boss Petr Doležal kandiduje na místopředsedu jak za Čechy, tak i za ligu. Trochu neznámé může být jméno Jindřicha Rajchla, který se kdysi angažoval v Blšanech a nyní figuruje v představenstvu Dukly.

Za Moravu se znovu hlásí olomoucký "rebel" a místopředseda Jiří Kubíček, který mocně brojil proti současnému vedení. Do výkonného výboru pak chce opět kontroverzní boss Příbrami Jaroslav Starka.

Ale nemusí zůstat jen při starém.

Do výboru, který rozhoduje o všem podstatném, mimo jiné kandiduje i Karel Poborský. Bývalý reprezentant a člen realizačního týmu u Brücknerova a poté Radova výběru chce pomáhat Ivanu Haškovi.

Mohl by tam zasednout s dalším bývalým fotbalistou Luboše Kubíkem, který naposledy trénoval anglické Torquay. Kubík se přihlásil do VV za české okresy a kraje.

Kandidátka na 12. valnou hromadu ČMFS:

Předseda ČMFS: Ivan Hašek, Luděk Vinš.

Místopředseda ČMFS za Čechy: Petr Doležal, Václav Chvála, Jindřich Rajchl, Luděk Vinš.

Místopředseda ČMFS za Moravu: Jiří Kubíček, Dalibor Kučera, Tomáš Trucha, Zdeněk Zlámal.

Místopředseda ČMFS za ligu: Petr Doležal, Miroslav Kříž, Jaroslav Vacek.

Předseda řídící komise ČMFS v Čechách: Josef Hadraba, Robert Henn, Lubomír Sedláček, Václav Severýn, Rostislav Votík.

Předseda řídící komise ČMFS na Moravě: Vladimír Dostál, Dalibor Kučera, Pavel Nezval.

Členové VV ČMFS za ligu: Radek Bělák, Zdeněk Denbiný, Petr Doležal, Josef Dufek, Josef Jícha, Miroslav Kříž, Pavel Marek, Ladislav Minář, Karel Poborský, Jiří Rýva, Dušan Svoboda, Jaroslav Starka, Tomáš Trucha, Luděk Vinš, Lubomír Vlk, Petr Voženílek.

Členové VV ČMFS za kraje a okresy v Čechách: František Běhounek, Vladimír Blažej, Ladislav Čičmanec, Milan Haškovec, Václav Chvála, Zdeněk Krejčí, Luboš Kubík, Zdeněk Legát, Václav Severýn, Jaroslav Rezák, Petr Voženílek.

Členové VV ČMFS za kraje a okresy na Moravě: Pavel Blaha, Daniel Havlík, Vlastimír Hrubčík, Oldřich Jakubek, Petr Kašný, Petr Kotásek, Tomáš Trucha, Vladimír Trunda, Miroslav Vrzáček.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy