Hašek majitelům Slavie: Okamžitě začněte řešit situaci

Aleš Vávra Miloslav Lubas, Aleš Vávra
20. 4. 2011 15:45
"Nevím, s kým máme jednat," řekl Hašek
Ivan Hašek, předseda fotbalového svazu.
Ivan Hašek, předseda fotbalového svazu. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Předseda fotbalového svazu Ivan Hašek veřejně vyzval majitele Slavie, aby začali okamžitě řešit záchranu tradičního klubu. Je ochoten pomoci, ale neví, s kým má jednat.

"Jsme připraveni okamžitě jednat o všech možnostech, aby byl klub zachráněn. Ale já osobně nevím, s kým máme jednat. Majitele neznám," uvedl po jednání výkonného výboru předseda ČMFS.

Čtěte také:
Sportbar: Slavia je slupka, kterou vytěžuje kdosi kdesi
Diamantová firma prý chce spasit Slavii. Klub nic neví

Petrouš: Slavia je záruka kvality. Nezaslouží si krach
Pelta Slavii nespasí. Podle něj potřebuje 200 milionů

Hašek už dříve podotkl, že si nedovede představit konec jednoho z nejslavnějších českých klubů. Ve hře je údajně i výjimka, kterou by svaz mohl Slavii udělit, aby mohla startovat v příštím ročníku ligy.

Pražský klub totiž musí do konce dubna uhradit hráčům přibližně 10 milionů korun, které jim dluží na výplatách, jinak nedostane licenci.

Němeček: Po sestupu by Slavia začala s čistým štítem

"Co se v poslední době děje kolem Slavie, to vypadá levě. O majitelích se vlastně nic neví. Kdyby ale skončila Slavia kvůli dluhům ve třetí lize, pak by v klubu určitě nezůstali. A dělali by si svoje čachry jinde," řekl Aktuálně.cz bývalý reprezentant a současný hráčský agent Václav Němeček. 

Vitalij Trubila, hráč mužstva, obklíčeného dluhy
Vitalij Trubila, hráč mužstva, obklíčeného dluhy | Foto: Jakub Šafránek

Liberecký trenér Petr Rada považuje za klíčové, aby pro všechny kluby platilo bez rozdílu - S dluhy do první ligy nepatříte! "V Německu to všichni respektují. Proč by to u nás mělo fungovat jinak?" poznamenal Rada.

Fotbalový odborník a trenér reprezentační sedmnáctky Josef Csaplár vidí právě dluhy jako obrovský problém českého fotbalu.

"Kluby si dluží navzájem, dluží hráčům a i dalším subjektům. Pořádek si mezi sebou musí udělat samy," prohlásl Csaplár. "Což pro ně znamená, aby se zbavily se sobeckosti a provinčního myšlení a chápaly ligu jako na celek, Je to přece hlavně jejich výrobek."    

 

Právě se děje

před 37 minutami

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy