Hašek končí v Dubaji a může kandidovat na šéfa ČMFS

ČTK, Red Spo
1. 6. 2009 21:01
Ivan Hašek končí u týmu Al-Áhlí
Ivan Hašek.
Ivan Hašek. | Foto: Ondřej Besperát

Dubaj/Praha - Český fotbalový trenér Ivan Hašek dnes definitivně ukončil působení u mužstva Al-Ahlí Dubaj, s nímž před týdnem vyhrál tamní první ligu. Hašek o tom informoval ČTK.

Ukončením angažmá ve Spojených arabských emirátech si Hašek uvolnil ruce v rozhodování, zda bude kandidovat na post předsedy Českomoravského fotbalového svazu, což musí oznámit nejpozději do pátku 5. června.

Hašek vyhrál se svým klubem mistrovský titul před osmi dny, ale až dnes se s jeho majiteli domluvil na tom, že v Dubaji skutečně skončí.

"Měli zájem o to, abych zůstal, ale nakonec jsme se domluvili, že zde skončím," sdělil pětačtyřicetiletý fotbalový internacionál v telefonickém rozhovoru.

Čtěte také: Blamáž na svazu aneb jak Straka dostal asistenty

O jeho setrvání neusilovali přitom pouze bohatí šejkové, kteří klub vlastní, ale velký tlak vyvíjela během týdne také tamní média a fanoušci. Jenže Haška už nezviklali, jeho návrat do vlasti je nezvratný.

Přesto dnes zatím nechtěl potvrdit, zda ukončení trenérského poměru znamená současně jeho kandidaturu na post šéfa českého fotbalu.

"Stále platí, že mě po návratu do Prahy čekají různé schůzky a pak své rozhodnutí včas oznámím," dodal Hašek.

Na oficiální oznámení kandidatury ale příliš času nemá. V pátek totiž vyprší termín podání přihlášek, neboť valná hromada se uskuteční již 27. června v Praze.

Tam by mělo být nové svazové vedení zvoleno. Dosud jediným oficiálním kandidátem na post prvního muže českého fotbalu tak zůstává majitel Viktorie Žižkov, podnikatel Luděk Vinš.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy