Hašek: Faul Ondřejky? Trestný čin. Přestal jsem dýchat

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 2. 2012 7:00
Hašek nedovedl pochopit faul Ondřejky na Krejčího
Rozhodčí Jiří Jech ukazuje Václavu Ondřejkovi červenou kartu za faul na Ladislava Krejčího
Rozhodčí Jiří Jech ukazuje Václavu Ondřejkovi červenou kartu za faul na Ladislava Krejčího | Foto: Eduard Erben

Praha - Hodně emocí vzbudil v zápase 17. kola první ligy mezi fotbalisty Sparty a Slovácka faul Václava Ondřejky na Ladislava Krejčího, po němž byl hostující záložník Ondřejka vyloučen a Krejčí musel krátce poté kvůli pochroumanému kotníku vystřídat.

Trenéři obou týmů se na tiskové konferenci shodli, že Ondřejkův faul byl zbytečný a že Slovácko kvůli tomu ve zbylé půlhodině utkání prakticky přišlo o možnost vyrovnat. Sparta si tak díky výhře 1:0 udržela v čele tabulky šestibodový náskok.

"Je to trestnej čin, když fotbalista zajede tomu druhýmu na stojnou nohu. Naprosto nemůžu pochopit, co hráč soupeře provedl, nemůžu se s tím smířit zvlášť proto, že to bylo právě na Láďu Krejčího, který kvůli podobnýmu zákroku na loňským halovým turnaji nehrál skoro půl roku," zlobil se Martin Hašek.

Čtěte také:
Nová Sparta udolala Slovácko, v 1. minutě rozhodl Kerič

"Byl to ošklivej zákrok, ze strany dolů na kotník, po prohlédnutí zpomalenýho záběru v televizi jsem chvíli přestal dýchat," dodal trenér Sparty.

"Venca Ondřejka byl hodně aktivní, ve druhé půli měl obrovskou šanci na vyrovnání. Faul přišel ve chvíli, když jsme se začali zvedat a být nebezpečnější. Bohužel svou nedisciplinovaností a tím, že nezachoval chladnou hlavou, zápas rozhodl," přiznal Haškův protějšek Miroslav Soukup.

"Mrzí mě, že k takovému nesmyslu ze strany Ondřejky došlo, doufám, že bude Láďa Krejčí v pořádku. Vyřídím si to s Vencou po své linii. Předpokládám ale, že si to s ním hlavně vyřídí kolektiv, tohle selhání nemá omluvu. Mohl se podílet proměněnou šancí na otočení zápasu a pak udělá tohle," dodal trenér Slovácka.

Ondřejka: Nedokážu si to vysvětlit. Co se stalo, je špatně

Sám Ondřejka se za svůj zákrok po zápase omlouval a považoval ho za zkrat.

"Mrzí mě, že se to stalo. Šel jsem do souboje s cílem získat míč a vzešla z toho taková věc. Nechtěl jsem Krejčího takhle trefit, nedokážu si to vysvětlit. Co se stalo, je jednoznačně špatně," řekl novinářům záložník Slovácka.

Haška mrzí zranění o to víc, že pro příští ligový zápas v Hradci Králové přijde Sparta kvůli vykartování o kapitána Marka Matějovského a obránce Manuela Pamiče.

"I když ještě přesnou diagnózu neznám, z dřívějších zkušeností vím, že hráč se z takovýho zákroku nedá během jednoho tejdne dohromady, takže jsme pro příští zápas v Hradci vlastně ztratili tři hráče," litoval trenér Sparty.

Hašek: Museli jsme se proto strachovat o výhru do konce

Podle něj nehráli jeho svěřenci v prvním poločase dobře a to přesto, že Andrej Kerič otevřel už v první minutě skóre.

"V první půli jsme se vůbec nedokázali dostat včas k míči, všude jsme byli o krok pozdě a z toho vyplynuly ty čtyři žlutý karty. Hráči se nepohybovali optimálně, měli těžký nohy a z presingu jsme nezískávali tolik míčů, kolik jsme chtěli," uznal Hašek.

Martin Hašek
Martin Hašek | Foto: Eduard Erben

"Možná to bylo i tím, že celej týden trénujeme na umělý trávě a přechod na měkčí přírodní terén se pak projeví," zdůvodnil.

Sparta se sice podle něj ve druhém poločase zlepšila, přesto si však proti deseti hráčům soupeře nevypracovala vyloženou gólovou příležitost.

"Ve druhý půli už jsme to ale zlepšili a byli jsme mnohem aktivnější. Bohužel to vše utnulo to vyloučení, v přesilovce jsme se nedokázali prosadit. Mohli jsme ji sehrát chytřeji. Hráli jsme do zformovaný obrany místo toho, abysme využili početní převahu a přenesli hru na druhou stranu."

"Museli jsme se proto strachovat o výhru do úplnýho konce a musím uznat, že Slovácko si i v deseti vypracovalo náznaky šancí," přiznal Hašek.

"Vítězství je ale v tuto chvíli ze všeho nejdůležitější. Jsme moc rádi, že jsme do jara vstoupili vítězně. Můj dojem z dnešní hry ale prostě není optimální, toto mužstvo má na to, aby se prezentovalo lepším dojmem, vytvářelo si víc šancí a dávalo víc branek," dodal.

Soukup: V hráčích ustrašenost před zápasy na Spartě pořád je

Ani Slovácko nehrálo v prvním poločase podle trenéra Soukupa dobře.

"První poločas neměl ani náznaky toho, co jsme hráli v přípravě. Neměl parametry, bylo to z naší strany bez šance, pasivní a po zásluze jsme prohrávali. V hráčích ta ustrašenost před zápasy na Spartě asi pořád je."

Miroslav Soukup
Miroslav Soukup | Foto: Eduard Erben

"Ve druhém poločase jsme se zlepšili a i v deseti jsme předváděli hru, na které můžeme v dalších zápasech stavět. I v deseti jsme sice měli náznaky šancí, ale k ohrožení branky už jsme se nedostali," dodal Soukup.

Sparta ještě před utkání uctila minutou ticha památku zesnulého místopředsedy představenstva Lukáše Přibyla. Hašek to však odmítl dávat do souvislostí s výkonem jeho hráčů.

"Poslední tejden byl hodně těžkej, kluci to měli v hlavách, ale nechci se na to vymlouvat."

Je naopak rád, že po předchozích domácích prohrách s Libercem, Mladou Boleslaví a remíze s pražskou Duklou se jeho týmu povedlo vstřelit branku.

"Jestli hráči měli tu domácí sérii v podvědomí, to vyloučit nedokážu. Poslední zápasy nám tady nevyšly, o to jsem radši, že jsme tu negativní sérii utnuli ziskem tří bodů," těšilo Haška.

Hašek: Hřebík v kabině byl, do ničeho ale nezasahoval

Domácí střeleckou potenci prolomil už v první minutě Kerič, který byl především v první půli nejaktivnějším hráčem Sparty.

"Jsme rádi, že se Andrejovi dneska vedlo, hrál velmi dobře v přípravě a už v první minutě svou formu orazítkoval gólem, předvedl výbornej zápas," pochvaloval si Hašek, který si v prvním soutěžním utkání vyzkoušel spolupráci s novým generálním sportovním manažerem Jaroslavem Hřebíkem.

"V kabině pan Hřebík byl, k hráčům ale hromadně nemluvil, jen měl jednu poznámku ke krajním záložníkům. Takhle by to mělo být v každým zápase, do sestavy ani do taktiky by během něj zasahovat neměl," dodal Hašek.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy